Видання The Verge опублікувало власне розслідування справи про угрупування хакерів з України, Росії та інших країн, які протягом кількох років зламували внутрішні сервери фінансових новинних агентств та продавали прес-релізи трейдерам, які використовували їх для успішної торгівлі на біржах.
Протягом як мінімум п’яти років принаймні три американські агентства були атаковані хакерами з використанні різних методів. Трейдери, які активно грали на американських фондових біржах, заздалегідь попереджали хакерів, коли варто очікувати на потрібні їм новини та дані. Потім хакери завантажували викрадені прес-релізи на зарубіжні сервери, а трейдери платили їм 40% від своєї виручки, які перераховували на офшорні рахунки.
The Verge відслідковувала еволюцію того, що правоохоронні органи пізніше назвуть одним з найбільших випадків шахрайства з цінних паперів у США.
Повідомляється, що за кілька років хакерам вдалось заробити близько $100 млн.
Цей випадок демонструє, наскільки безпроблемною є інтернет-торгівля. Трейдерам більше не потрібні інсайдери всередині компаній для отримання внутрішньої інформації, натомість вони можуть звернутись до хакерів.
Як зазначив один з представників світових новинних агентств, неважливо, який рівень безпеки є в компанії, «завжди є людський фактор: один співробітник, який відкриє електронного листа з вірусом або з радістю обміняє свій пароль на гроші».
Повідомляється, що невдовзі після початку шахрайських дій за хакерами почало слідкувати ФБР, пізніше також було підключено СБУ. Українські правоохоронці почали збирати дані та викрили коло підозрюваних. Більшість з них не мали постійного доходу, але мали дорогу нерухомість, аксесуари та зброю.
Ще у 2013 році за українськими хакерами приїхали агенти ФБР, але, оскільки Україна не видає своїх громадян, хакерам навіть обвинувачення пред’явлено не було.
The Verge повідомляє, що після візиту ФБР хакери і надалі продовжували зламувати новинні мережі, але вже під контролем СБУ, співробітники якого хотіли вийти на трейдерів.
ФБР називає цю справу найбільшим в історії шахрайством з цінним паперами, але поки відомство має докази діяльності групи на $100 млн. За їх словами, це лише маленька частинка від того, що отримали зловмисники.
СБУ від надання коментарів відмовилась.