Словацький політик глава Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR) Іван Міклош закликає Україну до підвищення тарифів на газ, як того вимагає Міжнародний валютний фонд (МВФ).
Про це він зазначив виданню Економічна правда.
«Я вважаю дуже важливим зрозуміти, що регулювання тарифів на газ, а також велика різниця між ціною газу для промисловості і для населення – це в принципі дуже погано», – пояснив він.
Так, на його думку, підвищення тарифів на газ матиме набагато менший і тільки тимчасовий ефект, і більш високі витрати понесуть саме багаті люди, а не ті, хто має невеликий прибуток.
«Тому дерегуляція необхідна не тому, що це просить МВФ, а тому, що це потрібно Україні і самим українцям. Іншими словами, дефолт або скорочення бюджету, що за його словами є двома альтернативами до підвищення цін на газ та неотримання грошей для МВФ, мають фатальні негативні наслідки для всього суспільства і, особливо, для небагатих людей. У зв'язку з цим дуже важливо підкреслити, що наслідки дефолту або скорочення державних витрат (секвестр бюджету) набагато більше впливають на бідних, ніж на багатих», – наголосив він.
Так, за його словами, якщо виберуть дефолт, тарифи на газ все одно доведеться підняти – пізніше, але значно вище – і Україна втратить перспективу стати сучасною і процвітаючою країною.
У той час як підвищення тарифів на газ матиме набагато менший і тільки тимчасовий ефект, і більш високі витрати понесуть саме багаті люди, а не ті, хто має невеликий прибуток.
«Я впевнений, що рішення уряду буде правильним і відповідальним. Важливо пам'ятати, що популісти, які виступають проти підвищення тарифів на газ зараз, насправді пропонують підвищення тарифів на газ в майбутньому, а також неминучі дефолт, рецесію і повний безлад», – наголосив Міклош.
Як писав Mind, Кабінет міністрів України продовжив дію спеціальних зобов'язань з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ) за зниженою ціною до кінця вересня 2018 року.
Нагадаємо, у Мінекономрозвитку прогнозують зростання цін на газ на 18% для населення. Йдеться про зростання граничних роздрібних цін на газ для населення у 2018 році (грудень до грудня минулого року).