Захворіло у світі
12,292,678
Померло у світі
555,493
Вилікувалось у світі
6,760,613
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Зміни цін на газ знову переносяться

Зміни цін на газ знову переносяться

Спецзобов’язання з продажу газу населенню і ТКЕ діятимуть ще до кінця вересня

Зміни цін на газ знову переносяться
фото pixabay.com

Кабінет міністрів України продовжив дію спеціальних зобов'язань з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ) за зниженою ціною до кінця вересня 2018 року. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання уряду в середу, 29 серпня.

В пояснювальній записці зазначається, що необхідність у продовженні терміну дії положення про спецзобов’язання зумовлена тим, що наразі відбуваються переговори з МВФ про приведення ціни на природний газ до рівня імпортного паритету.

Зазначимо, що постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов’язання з продажу газу населенню і ТКЕ діятимуть до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, а ще пізніше – до кінця липня та серпня.

Відтак, ціна газу залишиться на рівні 4 942 грн за тисячу кубометрів, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів – 6 958 грн.

Україна в рамках співробітництва з МВФ взяла на себе зобов'язання відмовитися від PSO та перейти до ринкових цін, проте влітку та восени 2017 року відмовилася від їх виконання. Нині питання цін на газ для населення є ключовим для відновлення фінансування з боку МВФ, з яким уряд веде поки що безрезультатні дискусії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті