Трамп може ввести мита на китайські товари на $200 млрд вже наступного тижня

Президент США прийматиме остаточне рішення, як тільки завершиться публічне обговорення цього питання

фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп має намір ввести нові мита на китайські товари на суму $200 млрд одразу після того, як наступного тижня завершаться публічні обговорення цього питання. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на шість джерел.

Сам Трамп, відповідаючи на це питання, відповів журналістам із посмішкою, що це «не зовсім неправильно». Він також розкритикував управління юанем, заявивши, що Китай девальвував свою валюту у відповідь на нещодавнє уповільнення темпів економічного зростання.

Зазначається, що 6 вересня закінчується період, який було відведено адміністрацією президента для подачі бізнесом та громадськістю коментарів стосовно введення нових мит. Одразу після цього Трамп має намір винести своє рішення, повідомляють джерела.

Деякі з джерела повідомили, що Трамп ще не прийняв остаточного рішення і, можливо, адміністрація може вирішити вводити тарифи поетапно. Також можливо, що Трамп оголосить мита на наступному тижні, але чинності вони наберуть пізніше.

Останні рішення щодо мит на китайські товари викликали суперечки у Білому домі. Торговий представник США Роберт Лайтхайзер та радник Білого дому Пітер Наварро наполягають на швидких діях, в той час як Міністр фінансів Стівен Мнучін та економічний радник Ларрі Кудлоу радять почекати.

Китай пригрозив нанести удар у відповідь та ввести мита на $60 млрд.

Нагадаємо: з 1 червня почали діяти імпортні мита США на сталь та алюміній із ЄС, Мексики та Канади. До цього, у квітні, президент США впровадив 25% мита на 1300 товарів із Китаю, а пізніше зазначив, що готує розширення цього списку. Уже в червні Трамп повідомив про затвердження нових мит на перелік китайських товарів на суму близько $50 млрд.

Між тим експерти підрахували, що торгова політика Трампа може коштувати світовій економіці $2 трлн збитків щороку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS