Торгова політика Трампа може коштувати світовій економіці $2 трлн збитків щороку – Fitch

Торгова політика Трампа може коштувати світовій економіці $2 трлн збитків щороку – Fitch

США можуть не обмежитися вже введеними митами і лякають новими

Торгова політика Трампа може коштувати світовій економіці $2 трлн збитків щороку – Fitch
фото Shutterstock

Посилення торгової напруженості у світі підвищує ризик запровадження все нових санкцій, які справлять суттєвий вплив на економіку й послаблять її зростання. Про це йдеться в огляді Fitch Ratings «Ризики для світової економіки зростають у міру ескалації напруженості в торгівлі», пише FinMarket.

Митні барʼєри, нещодавно запроваджені Сполученими Штатами, у поєднанні з новими ініціативами Білого дому можуть мати негативний вплив на світові торговельні потоки загальним обсягом $2 трлн на рік.

«Розслідування США про введення мит на авторинку, можливість додаткових мит США на імпорт з Китаю, а також імовірна реакція інших країн і блоків вказують на потенціал серйозної ескалації», – відзначає головний економіст Fitch Брайян Култон.

Подальші торгові обмеження, нові митні барʼєри можуть означати розростання торгової війни й погіршення перспектив світової економіки.

«Можливо, заяви США – всього лише спосіб зміцнити свої переговорні позиції. Однак ретельна підготовка й обґрунтування таких заходів, а також можливість відповідної реакції торгових партнерів означають посилення ризиків для світової торгівлі», – вважає Култон.

Для самих США торгова війна може означати «шоковий стрибок» цін на імпортовані товари – на 35–40%, а також ослаблення зростання економіки – на 0,5%, прогнозує експерт.

Нагадаємо: Китай просить ЄС спільно виступити проти торгової політики Вашингтона.

Як повідомлялося, найбільша в США бізнес-група –Торгово-промислова палата – розгортає кампанію проти Трампа та його тарифної політики.

У березні адміністрація Трампа ввела додаткові мита на імпорт у США сталі й алюмінію. Після цього про заходи у відповідь заявили ЄС, Канада, Китай, Японія, Бразилія та інші країни. Однак Трамп на цьому не зупинився і оголосив про плани введення додаткових тарифів 25% на імпорт автомобілів і автокомпонентів у США. Альянс автомобільних виробників США вже застеріг, що це вдарить по американським споживачам, спричинивши зростання роздрібних цін на автомобілі, що продаються на території країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло