Детективи Національного антикорупційного бюро розкрили схеми, за якими виводилися кошти VAB Банку, що належав Олегу Бахматюку, до визнання його неплатоспроможним (до 20 листопада 2014 року), повідомила ЕП з посиланням на ухвалу Солом'янського районного суду.
Так, за даними НАБУ, 14 листопада було повернено 110 млн грн депозитів ПАТ «Тростянецький м'ясокомбінат» і 266 млн грн ПАТ «ШП «Свiтанок» (обидві підконтрольні Бахматюку), незважаючи на заборону НБУ достроково повертати кошти особам, пов’язаним з банком.
Компанія Quickcom Limited за два дні забрала $45 млн кредиту достроково на свій запит від 18 листопада, коли інші вкладники отримували по 1000 грн в день через касу. Водночас Наглядова рада 20 листопада схвалила зарахування часткових зустрічних однорідних вимог, які виникли у боржників СТОВ «Старовірський птахокомплекс», ТОВ «Агроуніверсал ЛТД», ТОВ «Інвестиційна компанія «Агросоюз РП», ТОВ «Мульті Фінанс», на загальну суму 682 млн грн.
Згідно з ухвалою, детективи НАБУ отримали тимчасовий доступ до речей та документів членів правління, наглядової ради VAB Банку у справі щодо розтрати коштів рефінансування НБУ. Але в прес-службі Бахматюка заявили, що «справа, яку відкрило НАБУ проти VAB Банка, півтора роки досліджувалася і була закрита іншими правоохоронними органами».
«Усі факти, які були наведені в ухвалі суду, вже 1,5 роки досліджувалися іншими правоохоронними органами, були проведені десятки допитів і слідчих дій, у результаті чого справа була закрита за відсутністю складу злочину», – стверджують у компанії.
Крім того, сам Бахматюк переконує, що «вказані гроші не виходили з банку», а всі операції, що на них зазначали детективи, були внутрішньо банківськими.
Нагадаємо: НБУ 19 березня 2015 року відкликав банківську ліцензію та вирішив ліквідувати ВіЕйБі Банк, що був заснований у 1992 році. До початку жовтня 2014 року за розміром активів займав 16-е місце (24 млрд грн) серед усіх банків країни.
Бахматюк став співвласником VAB Банку у 2011 році, заявивши про намір сконцентрувати більше 50% акцій. До цього банк контролювався Сергієм Максимовим (49%) спільно з нідерландською TBIF Financial Services. До середини листопада 2011 року частка нідерландської TBIF Financial Services у VAB Банку зменшилася до 8%, а Максимова – до 10%.
Пізніше за зверненням Нацбанку прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за розкраданням в особливо великих розмірах щодо можливих неправомірних дій службових осіб неплатоспроможного ВіЕйБі Банку і його власника Олега Бахматюка.