Компанія Ocean Cleanup запустила із Сан-Франциско свою першу тестову систему збору пластикового сміття в Тихому океані. Про це повідомляє The New Atlas.
Засновник стартапу Боян Слат показав своє бачення проекту з очистки океану в 2013 році, представивши систему, яка складається із плаваючих бар’єрів, які використовують природні потоки океану для збору сміття.
З того часу механіка системи змінилась завдяки серії редизайнів. Наразі вона представляє собою 600-метрову лінію із гнучких балок в формі літери U з 3-метровою підводною сіткою, яка збирає сміття, що потім можна підняти та вивезти за допомогою суден, що супроводжують систему.
Втім, система має і певні недоліки: невідомо як вона вплине на океанічну фауну або як труби переживуть шторм.
Повідомляється, що спочатку систему випробовуватимуть протягом двох тижнів на проміжній зупинці за 250-350 миль від берегу, після чого, вона направиться до Великої тихоокеанської сміттєвої плями, що знаходиться за 2200 км від берегу та за розмірами перевищує площу штату Техас. Систему оснащено датчиками та камерами, тому команда зможе уважно слідкувати за її ефективністю та в подальшому покращувати її дизайн.
«Сьогоднішній запуск – важлива віха, але справжнє свято буде після того, як перше пластикове сміття повернеться на берег, – сказав Слат. – Протягом 60 років людство викидало пластик в океани, з цього дня ми почнемо його повертати».
Нагадаємо: в Китаї винайшли вид пластику, який здатен швидко розчинятись у морській воді.