Україна відновлює дослідження океанографічної бази данних

Мета досліджень - безпека мореплавства

р. Дніпро (Київ)
Фото: pixabay

Державна установа «Держгідрографія» Мінінфраструктури України спільно з державною установою «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» (НГЦ НАН України) вивчатимуть акваторію Канівського водосховища річки Дніпро, повідомляє прес-служба  «Держгідрографії». 

Як зазначається, 8 вересня стартувала комплексна річкова науково-дослідна експедиція «Дніпро-2018», загальна протяжність маршруту якої – 360 км.

Експедиція проводитиметься в рамках проекту науково-технічної  програми «Океанографічне і гідрографічне вивчення морського і річкового середовища в інтересах підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства».

Мета – проведення комплексних експедиційних досліджень у морських регіонах і на внутрішніх водних шляхах України для убезпечення судноплавства та створення автоматизованого банка цифрових океанографічних даних Міністерства інфраструктури та НАН України.

Нагадаємо, «Держгідрографія» спільно з НГЦ України розробила проект програми вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів (ВВШ)  на 5 років.  Зазначена програма  сприятиме інформаційному забезпеченню морегосподарської діяльності та наукових досліджень в Азово-Чорноморському басейні і на внутрішніх водних шляхах України.

Головна практична мета океанографічних і гідрографічних досліджень в рамках цієї програми, за словами в.о. начальника  ДУ «Держгідрографія», Олександра Щипцова – це безпека мореплавства.

Наразі  реалізується пілотний проект Програми, в рамках якого передбачається створення гідрографічного фрагмента банку океанографічних даних НАН України як першого етапу створення зазначеного програмно-технічного комплексу.

Впродовж 2018 року  представники  зазначених держустанов планують проведення 2 комплексних науково-дослідних експедицій: «Дніпро – 2018» та  «Чорне море – 2018».

Зауважимо, комплексна річкова науково-дослідна  експедиція «Дніпро – 2018» є першим кроком  в реалізації цільової Програми з океанографічного і гідрографічного вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів України.

Дослідження проводитимуться в акваторії Канівського водосховища річки Дніпро з використанням судна «Дельфін» (судновласник – державна установа «Держгідрографія»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS