Україна активізує науково-дослідну діяльність на морях та ріках
Програма «Держгідрографії» сприятиме інформаційному забезпеченню морегосподарської діяльності та наукових досліджень в Азово-Чорноморському басейні з 2018 по 2022 роки

Державна установа «Держгідрографія», що входить в сферу управління Міністерства інфраструктури, спільно з Науковим гідрофізичним центром Національної академії наук України розробили програму «Комплексне океанографічне і гідрографічне вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів України», повідомляє прес-служба.
Мета – проведення комплексних експедиційних досліджень у морських регіонах і на внутрішніх водних шляхах України для убезпечення судноплавства та створення автоматизованого банка цифрових океанографічних даних Міністерства інфраструктури та НАН України.
Також, програма сприятиме інформаційному забезпеченню морегосподарської діяльності та наукових досліджень в Азово-Чорноморському басейні, і розрахована на п’ять років, з 2018 по 2022 роки.
«Потреба в наукових-дослідженнях Азово-Чорноморського басейну критично зросла. На жаль, через кримські події 2014 року ми втратили значну частину науково-дослідного флоту та вітчизняної інформаційної бази океанографічних досліджень. Останні масштабні експедиції виходили в море понад 10 років», – коментує спільну програму Олександр Щипцов, в.о. начальника Держгідрографії, голова науково-технічної ради, кандидат юридичних наук. – Тому, наразі наші завдання – забезпечити у повному обсязі дослідницьку діяльність, яка пов’язана з виконанням Україною обов’язків прибережної держави відповідно до вимог Конвенції ООН з морського права 1982 року, відновити міжнародний обмін океанографічними даними під егідою МОК ЮНЕСКО та запровадити сучасні, а саме цифрові інформаційні технології обробки результатів досліджень, їх збереження та використання».
Науково-технічна Рада при Держгідрографії ухвалила спільний проект науково-технічної програми «Комплексне океанографічне і гідрографічне вивчення морського середовища ті внутрішніх водних шляхів України на період 2018-2022 років». Кошторис програми, терміни проведення експедицій та кількість наукових суден має бути затверджена після того, як Мінінфраструктури затвердить комплексну програму в цілому. Наразі, її передали до міністерства.
Державна установа «Держгідрографія» є науково-виробничим комплексом, що заснований на державній власності та входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Одним з головних завдань Держгідрографії, згідно з Положенням, є виконання міжнародних зобов’язань України з навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства і представлення інтересів Міністерства інфраструктури у міжнародних організаціях з питань навігації, гідрографії, морської картографії.
У 2004 році, Держгідрографія України набула статусу національного члена Міжнародної асоціації навігаційного забезпечення мореплавства і маякових служб – IALA-AISM(МАМС).
Нагадаємо, що єдине в Україні науково-дослідне судно Iskatel розпочала роботи з пошуку нафти й газу на Північно-західному шельфі Чорного моря.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].