Суверенний фонд Саудівської Аравії, один зі світових лідерів за обсягами інвестицій в сільське господарство, з покупкою агрохолдингу «Мрія» здійснив найбільшу інвестицію в український агросектор за весь період незалежності і планує додатково інвестувати в компанію значні кошти.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на заяву глави офісу Національної інвестиційної ради Юлію Ковалів.
«Придбавши активи «Мрії», Фонд планує додаткові інвестиції в технологічний парк і активи холдингу протягом наступних двох років в сумі до $150 млн», – сказала вона агентству.
«Ми припускаємо, що наступним кроком стануть інвестиції в транспортну і портову інфраструктуру», – додала Ковалів.
У зв'язку з цим вона наголосила на важливості прийняття нового закону про концесії, який чекає друге читання в парламенті, який може стати інструментом для залучення цього та інших стратегічних інвесторів в транспортний сектор.
«Потенційно Фонд готовий розглянути проекти в енергетиці та секторі нерухомості», – повідомила також глава офісу Національної інвестиційної ради.
Нагадаємо, The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC), що спеціалізується на інвестиціях в сільгоспвиробництво і є власністю Суверенного фонду Саудівської Аравії, в середу підписав угоду з Mriya Farming PLC (Великобританія), яке передбачає покупку всіх активів агрохолдингу, включаючи всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельного банку.
Сума і умови операції не розголошуються. Її завершення стане можливим після отримання дозволу Антимонопольного комітету України.
«Мрія» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 165 000 га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 000 тонн.
У серпні 2014 року «Мрія» повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов'язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним з сім'єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.
На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдеров агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року, за її підсумками загальна боргове навантаження «Мрії» знизилася з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн є реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн реструктуризований незабезпечений борг (єврооблігації і), $46 млн робочий капітал і $6,1 млн нові лізингові програми на закупівлю обладнання.