80% програмного забезпечення (ПЗ), встановленого на комп’ютерах в Україні, є неліцензійним. Про це повідомляє «Глобальне дослідження ринку програмного забезпечення» (BSA Global Software Survey), передає прес-служба компанії Microsoft Україна.
Згідно з повідомленням, порівняно з результатами 2016-го року, показники зменшилися на 2 відсоткові пункти.
Так, неліцензійне ПЗ досі активно використовується в усьому світі і складає приблизно 37% від загального обсягу програмного забезпечення, встановленого на персональних комп'ютерах.
ІТ-директори зазначають, що використання неліцензійного ПЗ стає дедалі більш ризикованим та дорогим. Компанії в усьому світі втрачають близько $359 млрд на рік через зараження неліцензійного ПЗ шкідливими програмами.
Використання ліцензійного ПЗ тепер не тільки забезпечує інформаційну безпеку компанії, а і позитивно впливає на економічні показники. Компанії, що покращують управління програмним забезпеченням, можуть розраховувати на приріст прибутку до 11%.
«Дослідження доводять, що компанії можуть зекономити до 30% щорічних витрат на ПЗ завдяки впровадженню надійної системи управління програмними активами (SAM) та програми оптимізації ліцензій на програмне забезпечення», – йдеться в повідомленні.
В дослідженні наводяться дані про обсяг та вартість неліцензійного ПЗ, встановленого на персональних комп’ютерах в більш ніж 110 країнах і регіонах. Також відображаються результати опитування 23 000 домашніх користувачів, співробітників підприємств та ІТ-директорів.
Раніше повідомлялось, що СБУ підписала Меморандум для протидії кіберзагрозам.