СБУ підписала Меморандум для протидії кіберзагрозам

СБУ підписала Меморандум для протидії кіберзагрозам

Меморандум СБУ підписали з національною енергетичною компанією «Укренерго» і ПАТ «Укргідроенерго»

СБУ підписала Меморандум для протидії кіберзагрозам
Фото: pixabay.com

Служба безпеки України (СБУ) підписала Меморандум для протидії кіберзагрозам і розвитку ефективної системи кібербезпеки держави. Про це повідомляє Інтрефакс-Україна.

Згідно з повідомленням, Меморандум СБУ підписали з національною енергетичною компанією «Укренерго» і ПАТ «Укргідроенерго».

Так, документ забезпечуватиме обмін інформацією з СБУ про кібернетичні загрози з використанням платформи MISP-UA зі стратегічно важливими підприємствами енергетичної галузі України.

«Така міжвідомча взаємодія сприятиме ефективному реагуванню з боку української спецслужби на кібернетичні атаки, в першу чергу високого ступеня складності», – йдеться в повідомленні.

Раніше співробітники Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ на базі платформи з відкритим програмним кодом MISP (Malware Information Sharing Platform) створили систему збору та обробки інформації щодо інцидентів кібербезпеки і обміну технічними даними про ідентифікатори компрометації інформаційних систем об'єктів критичної інфраструктури між суб'єктами сектору безпеки в режимі реального часу . Платформа широко використовується в світі і застосовується основними міжнародними суб'єктами у сфері кібербезпеки FIRST, CIRCL, CiviCERT, NATO NCI Agency.

В середині липня цього року СБУ разом з розробниками M.E.Doc розвиватиме ефективну систему кібербезпеки держави. Тоді ж Кабінет міністрів затвердив план заходів на 2018 рік щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті