Fitch: санкції США впливатимуть на економічне зростання Росії

Агентство також прогнозує, що санкції матимуть вплив і на кредитний профіль РФ

фото pixabay.com

Санкції США і надалі впливатимуть на економічний розвиток Росії. Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує, що економічне зростання РФ уповільниться до 1,5% у 2019 році, а до 2020 воно досягне 1,9%, передає Reuters.

«Ми вважаємо, що санкцій продовжуватимуть залишатись ризиком та впливатимуть на кредитний профіль Росії, – сказав керівник групи  Fitch Еріх Аріспе. – Головною жертвою санкцій, скоріше всього, стане економічне зростання».

«Незважаючи на покращення, які ми бачили, та зусилля, які вона (влада) робить зараз, щоб покращити бізнес-клімат, ця невизначеність стосовно санкцій створює проблему для людей, які приходять із намірами інвестувати Росію», – додав він.

Після рецесії 2015-2016 років економіка Росії залишається перебувати режимі відновлення. Економічне зростання залишається млявим, хоча ціни на нафту, основний експорт  РФ, відскочили назад, а центральний банк встановив ставки на до кризовому рівні.

Fitch очікує, що економічне зростання Росії уповільниться до 1,5% в 2019 році з 2.0% в 2018, а до 2020 року досягне 1,9%.

Як повідомляється, Fitch востаннє підтвердило суверенний кредитний рейтинг Росії на рівні ВВВ – з позитивним прогнозом в середині серпня, коли рубль досягнув свого 2-річного мінімуму відносно долара. Наступна рейтингова перевірка запланована на лютий 2019 року, тоді агентство вирішить чи варто залишити рейтинг чи треба переглянути прогноз.

Зараз Росія має той же рейтинг, що і Угорщина, Румунія, Індія та Оман.

Пояснюючи рейтинг Росії, Аріспе вказав на структурні реформи, які влада здійснила з 2014 року, коли Захід застосував перші санкції проти Москви за анексію українського Криму. За останні кілька років центральний банк Росії зумів вгамувати інфляцію, даючи рублю змогу вільно «плавати». Між тим, Мінфін РФ реалізувало фіскальне правило, яке ізолює економіку від коливань цін на нафту та допомагає Росії нарощувати свої резерви.

«Ця політична основа, створена в період між 2014 роком та сьогоденням, фактично дозволяє Росії краще справлятись з кризою та зовнішніми потрясіннями», додав Аріспе.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS