Єдиний нафтопереробник для Угорщини і Словаччини заявив, що готовий відмовитися від нафти з росії

Єдиний нафтопереробник для Угорщини і Словаччини заявив, що готовий відмовитися від нафти з росії

Якщо Трамп не дасть Орбану відстрочку, MOL очікує складний рік: компанія протягом деякого часу не зможе експлуатувати свої НПЗ на повну потужність

Єдиний нафтопереробник для Угорщини і Словаччини заявив, що готовий відмовитися від нафти з росії
фото DR

Угорська MOL, яка є єдиним нафтопереробником в Угорщині та Словаччині, готова замінити 4\5 постачання російської нафти. Компанія повідомила про це саме напередодні зустрічі прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом США Дональдом Трампом, щоб добитися у нього виключення із заборони на купівлю російських вуглеводнів.

Досі MOL загалом дотримувалася тієї ж позиції, що й уряд Орбана, заявляючи про неможливість замінити російську нафту та забезпечити достатні постачання хорватським трубопроводом Adria, що йде з узбережжя Адріатичного моря.

Але у разі значного скорочення прокачування нафтопроводом «Дружба» хорватський маршрут може стати альтернативою, повідомила MOL у квартальному звіті, опублікованому в п'ятницю.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на звіт.

Він дозволить «на 80% забезпечити потреби компанії, що не мають виходу до моря, хоча це спричинить більш високі технічні ризики та логістичні витрати».

Якщо в сукупному імпорті ЄС частка російської нафти скоротилася з 26% у 2021 році до 3% у 2024-му, Угорщина навпаки збільшила її з 61% до 86%.

Словаччина, де MOL володіє єдиним НПЗ, залежить від неї на 100%.

Компанія повідомила, що «обережно просувається» у модернізації своїх НПЗ в Угорщині та Словаччині з метою збільшити потужності з переробки НЕросійської нафти.

Жольт Хернаді, гендиректор та голова ради директорів MOL, супроводжує Орбана під час його п'ятничного візиту до Вашингтона. Одна з цілей поїздки прем'єра – випросити у Трампа відстрочку, оскільки відповідно до американських санкцій співпраця з «Роснефтью» та «Лукойлом», який постачає нафту до Угорщини, має закінчитися 21 листопада.

Якщо зробити це не вдасться, на угорців чекають «важкі часи», заявив Орбан у четвер перед вильотом до США.

Тамаш Плецер, аналітик з енергетики віденського Erste Group Bank, не вважає стратегію Будапешта адекватною, особливо у світлі плану ЄС повністю припинити імпорт російських енергоносіїв не пізніше кінця 2027 року.

«Реалістичною метою» для Орбана Плецер вважає отримання від Трампа відстрочки на один рік.

Але якщо Трамп не дасть Орбану відстрочку, MOL очікує складний рік: компанія протягом деякого часу не зможе експлуатувати свої НПЗ на повну потужність.

Бекграунд. Як писало ВВС, Орбан опинився перед вибором – прихильність Трампа або російська нафта. Угорщина могла б перейти на постачання нафти з Хорватії, але Орбан боїться «втратити обличчя» перед виборами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло