Платникам податків у вересні поточного року відшкодовано найбільшу у цьому році суму податку на додану вартість (ПДВ) – 12,4 млрд грн, йдеться у повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).
Як зазначається, при цьому середньомісячна сума відшкодування ПДВ у 2018 році складає 10,8 млрд грн.
«Нагадаємо, що на сьогодні відсутні будь-які можливості для маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний та прозорий», – зазначили у ДФС.
Відшкодована у вересні сума ПДВ на 28%, або на 2,7 млрд грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. У вересні 2017 році сума відшкодування складала 9,7 млрд гривень.
Загалом за 9 місяців 2018 року платникам було повернуто 97,6 млрд грн податку на додану вартість, що на 11,5%, або на 10 млрд грн, більше за відповідний період минулого року. У січні-вересні 2017 року платникам було повернуто 87,6 млрд грн.
Зросла на 1,1 млрд грн, або на 11,3% порівняно з 9 місяцями 2018 року і середньомісячна сума відшкодування ПДВ. Якщо протягом січня-вересня 2017 року платникам щомісяця в середньому повертали 9,7 млрд грн, то вже у 2018 році цей показник склав 10,8 млрд грн.
За результатами камеральних перевірок з початку року відшкодовано 86% заявлених до повернення сум ПДВ.
Динаміка зростання відшкодованих сум податку на додану вартість зберігається вже кілька років. Якщо протягом січня-вересня 2016 року платникам повернуто 63,7 млрд грн, а за результатами року – 94,4 млрд грн, то вже у відповідному періоді 2017 року 86,7 млрд грн, а протягом 2017 року цей показник склав 120,1 млрд грн.
Нагадаємо, у серпні сума відшкодованого ПДВ склала 10 млрд грн.