ДФС: з початку року платникам податків відшкодовано 85,2 млрд грн ПДВ
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

ДФС: з початку року платникам податків відшкодовано 85,2 млрд грн ПДВ

У серпні 2018 року сума відшкодованого ПДВ склала 10 млрд грн

ДФС: з початку року платникам податків відшкодовано 85,2 млрд грн ПДВ
Фото: Shutterstock

Протягом січня-серпня поточного року платникам податків відшкодовано 85,2 млрд грн податку на додану вартість (ПДВ), що більше на 9,3%, або на 7,3 млрд грн аналогічного періоду минулого року, йдеться у повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).

Так, у січні-серпні 2017 року платникам було повернуто 77,9 млрд грн ПДВ.

Крім того, у серпні 2018 року сума відшкодованого ПДВ склала 10 млрд грн.

Як зазначають у ДФС, позитивної динаміки з відшкодування ПДВ вдалося досягти за рахунок ефективної роботи системи моніторингу оцінки ризиків СМКОР, що дозволяє блокувати реєстрацію ризикових податкових накладних, та електронному реєстру відшкодування ПДВ, який функціонує у відкритому режимі. Завдяки прозорості та автоматичності всього процесу відшкодування ПДВ усунуті будь-які можливості для маніпуляцій з відшкодуванням цього податку.

Нагадаємо, за даними ДФС залишки невідшкодованого ПДВ не змінились з початку року і становлять 10,3 млрд грн. Водночас великі платники податків з початку року отримали 53 млрд грн відшкодування ПДВ.

У свою чергу, як відзначають у Європейській бізнес асоціації (ЄБА), заборгованість перед бізнесом по старих сумах невідшкодованого ПДВ, яка утворилась ще у 2016 році, за даними Мінфіну та Державної фіскальної служби (ДФС), становить близько 4,7 млрд грн, а Тимчасовий реєстр для заяв про його відшкодування, досі не функціонує повноцінно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті