Уряд Великобританії формує список саудівських чиновників і силовиків, щодо яких можуть бути введені санкції у зв'язку зі зникненням та імовірним убивством журналіста Джамаля Хашоггі (Хашкаджі).
Складанням списку займається МЗС Великобританії, повідомляє газета Independent із посиланням на джерела. Перераховані в ньому особи можуть потрапити під санкції в рамках «поправки Магнітського».
Нагадаємо, відомий саудівський журналіст, який співпрацює з The Washington Post, Джамал Хашоггі, відомий своєю критикою на адресу влади Саудівської Аравії, зник 2 жовтня, після того як зайшов в будівлю Генконсульства своєї країни в Стамбулі за документами про розлучення. Більше він звідти не виходив.
У соцмережу потрапили відеокадри з камер зовнішнього спостереження того, як журналіст заходить до будівлі Генконсульства Саудівської Аравії, як його чекає наречена біля будівлі, а також як після цього кілька машин виїхали з території Генконсульства 2 жовтня. Турецька влада розслідує зникнення Хашоггі і схиляється до версії, що журналіст, який активно критикував саудівського принца Мухаммеда бен Сальмана, був убитий в консульстві.
Комітет з міжнародних справ Сенату США вимагає від Дональда Трампа дій в рамках «акту Магнітського» через зникнення журналіста The Washington Post. У президента є 120 днів на те, щоб визначитися, чи вводити санкції проти Ер-Ріяда за імовірне вбивство Хашоггі. Однак, за словами Трампа, такий крок зашкодить США, тому що Саудівська Аравія купує в них зброю на $110 млрд щороку.
Однак наступного дня в інтерв'ю телеканалу CBS Дональд Трамп заявив, що Саудівську Аравію чекає суворе покарання, якщо з'ясується, що зниклий журналіст Джамаль Хашоггі був убитий в саудівському консульстві в Стамбулі.
При цьому Трамп зазначив, що не хотів би розривати з Ер-Ріядом контракти в оборонній галузі. «Я не хочу ставити під удар робочі місця в США. Є інші способи покарати їх», – підкреслив Трамп.