Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Трамп не вводитиме санкції щодо Саудівської Аравії через можливе вбивство журналіста

Трамп не вводитиме санкції щодо Саудівської Аравії через можливе вбивство журналіста

Тому що Саудівська Аравія купує в Штатів озброєння на $110 млрд

Трамп не вводитиме санкції щодо Саудівської Аравії через можливе вбивство журналіста
amnesty.org

Президент США Дональд Трамп заявив про те, що кореспондент видання Washington Post Джамал Хашоггі, який безслідно зник у посольстві Саудівської Аравії в Туреччині, «швидше за все, мертвий», але він виступає проти санкцій щодо цієї країни, оскільки «Саудівська Аравія купує у США зброю на $110 млрд».

Про це Трамп заявив у четвер, 11 жовтня, в інтерв'ю телеканалу Fox News. Журналіст запитав також і про зятя Трампа – Джареда Кушнера, який тісно пов'язаний з Саудівською Аравією.

- Пане президент, я знаю, що ви занепокоєні з приводу ситуації з Джамалом Хашоггі, він працював у виданні Washington Post і зник у Генконсульстві Саудівської Аравії на території Туреччини. Є відеокадри того, як він заходить будинок, але після цього його ніхто не бачив, і вже ходять чутки, що він мертвий. Ми знаємо, що ваш зять Джаред Кушнер підтримує досить близькі стосунки з наслідним принцом Саудівської Аравії, а від нього багато чого залежить в цій арабській країні. Ви також в досить тісному контакті з принцом. Що необхідно зробити, щоб отримати відповіді про ці події?

- Мені не подобається ця ситуація. Це жахливий, жахливий прецедент. Ми хочемо знати, що сталося. Він зайшов у будівлю і, схоже, більше не вийшов із неї. Швидше за все, його вже немає серед живих.

Пізніше, в четвер, 11 жовтня, Трамп заявив про те, що він виступає проти будь-яких санкцій проти Саудівської Аравії, тому що «вони створюють багато робочих місць, купуючи зброю в США».

- Я знаю, що зараз говорять про різні санкції. Але вони витрачають $110 млрд на військове обладнання і на речі, які створюють робочі місця в цій країні, – заявив Трамп.

- Ви хочете сказати, що виступаєте проти санкцій щодо Саудівської Аравії?

- Я не буду підтримувати обмеження будь-якої країни у витратах $110 млрд – а це абсолютний рекорд – і дозволяти Росії отримати ці гроші, дозволяти Китаю отримати ці гроші. Тому що все, що вони зроблять, це скажуть:

«Нічого страшного. Нам не потрібно купувати у Boeing. Нам не потрібно купувати у Lockheed. Нам не потрібно купувати у Raytheon і всіх цих чудових компаній. Ми купимо у Росії. Ми купимо у Китаю».

Як відомо, громадянин Саудівської Аравії Джамал Хашоггі, відомий своєю критикою на адресу влади Саудівської Аравії, зник 2 жовтня, після того як зайшов в будівлю Генконсульства своєї країни в Стамбулі за документами про розлучення. Більше він звідти не виходив.

У соцмережу потрапили відеокадри з камер зовнішнього спостереження того, як журналіст заходить до будівлі Генконсульства Саудівської Аравії, як його чекає наречена біля будівлі, а також як після цього кілька машин виїхали з території Генконсульства.

Раніше Туреччина вимагала в Саудівської Аравії дозволу обшукати її консульство через зникнення журналіста Джамала Хашоггі.

За матеріалами vestifinance.ru

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті