Український бот-реєстратор PatentBot фіксуватиме авторські права за допомогою blockchain

Інтеграція blockchain в сервіс допоможе спростити і захистити складну систему захисту авторських прав

Фото: прес-служба PatentBot

Український бот-реєстратор торгових марок PatentBot спільно з компаніями Exonum і Bitfury запустив можливість фіксації авторських прав на blockchain. Механізм дозволить забезпечити безпечний спосіб довести авторство і захистити інтелектуальну власність. Про це повідомляє прес-служба PatentBot.

PatentBot – це бот-реєстратор торгових марок, який зводить процес подачі заявки на реєстрацію до 10 хвилин спілкування онлайн. Інтеграція blockchain в сервіс допоможе спростити і захистити складну систему захисту авторських прав. 

З використанням blockchain немає необхідності друкувати листи і макулатуру, ходити на пошту і витрачати час, платити за поштовий збір, відправляти конверт, а потім зберігати його з можливістю відкрити тільки один раз в суді. Використовуючи blockchain, інформація про авторське право безпечна і легко перевіряється в разі юридичних суперечок.

Так, після відправки файлу замовник отримує його назад в зашифрованому вигляді з відміткою про час шифрування. Після надсилають ключ, яким можна відкрити файл.

«Іншими словами, у вас є багаторазовий цифровий конверт, завдяки якому ви один раз і назавжди отримуєте можливість зафіксувати своє авторство в стійкою до зломів системі і в разі виникнення суперечок в майбутньому, посилатися на такий запис «, – розповідає СЕО PatentBot Наталія Владимирова.

PatentBot – це бот-реєстратор торгових марок. Вартість надання послуги в середньому в 2-3 рази нижча від аналогічної послуги за допомогою живого фахівця. На українському ринку проект почав роботу в липні 2017 року, потім масштабувати на ринок США і ЄС. У травні 2018 року PatentBot привернув інвестиції від одного з найбільших акселераторів Гонконгу і зараз його команда працює над втіленням технічного рішення для ринку Азії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS