Верховна Рада в четвер 237 голосами при необхідних 226 прийняла Кодекс України про процедури банкрутства (№8060), який закріпив процедуру банкрутства фізичних осіб, передає Інтерфакс-Україна.
«Завдяки прийняттю кодексу ми піднімемося на 10 позицій в рейтингу Doing Business», – цитує агентство главу комітету з питань економічної політики Андрія Іванчука, який представляв документ.
Так, депутат зазначив, що документ структурований в 4 книги. За його словами, перша книга регулює загальні положення і терміни, друга – діяльність самоврядної організації арбітражних керуючих, третя – питання банкрутства юридичних осіб. Четверта книга – це новела в українському законодавстві, банкрутство фізичних осіб.
Він зазначив, що ця новела дає можливість фізособам – сумлінним позичальникам в разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства і очиститися від цього боргового зобов'язання, тоді як кредитор позбавлений такого права.
Крім того він також вказав, що кодекс буде введений в дію за 6 місяців.
Безпосередньо перед голосуванням Іванчук повідомив, що Головне юридичне управління Верховної Ради підготувало свої зауваження до документа, які комітет оперативно врахував ввечері 17 жовтня. У зв'язку з цим він зачитав з голосу ще 5 сторінок правок, з якими Кодекс і був прийнятий.
Як зазначається, до даного законопроекту до другого читання надійшло понад 1300 поправок, з яких приблизно 40% були відхилені.
Нагадаємо, у першому читанні документ було затверджено ще наприкінці березня 2018 року.