Народні депутати пропонують удосконалити процедуру банкрутства
Проект Кодексу України з процедур банкрутства пройшов перше читання
Удосконалити процедуру банкрутства та, зокрема, внести зміни до процедури корпоративного банкрутства, вдосконалити процедуру продажу майна боржника на аукціоні, а також врегулювати відносини щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку держави, пропонує Верховна Рада.
Відповідний проект Кодексу з процедур банкрутства (№8060) прийнято в першому читанні.
Як зазначається в поясненні до документу, в частині реформування корпоративного банкрутства серед іншого пропонується ліквідувати зайві бар’єри та спростити доступ до процедур, зокрема, самого боржника, збільшити можливості для санації та створити ефективні механізми позасудового врегулювання, виключити всі положення, що можуть розглядатися як підстава для звільнення від боргів, крім випадків, коли кредитори на це погоджуються, об’єднати мирову угоду та санацію в єдину процедуру, покращити умови участі в процедурах банкрутства забезпечених кредиторів.
Крім того, документ враховує побажання банківської спільноти щодо покращення положення забезпечених кредиторів у процедурах банкрутства, зокрема, продаж майна банкрутів виключно на електронному аукціоні через єдину систему, яка відповідає принципам прозорості, аналогічним до тих, які запроваджено в системі державних закупівель, що має забезпечити продаж майна банкрута за найвищою ціною.
Також проектом передбачено обов’язкове погодження з забезпеченими кредиторами стартової ціни майна, складу лоту, кроку аукціону, тексту оголошення, вартості утримання, зберігання та витрат на продаж заставного майна. У випадку, якщо не досягнуто згоди, зазначене питання вирішує суд.
Як зазначається, ці та інші зміни, за оцінками експертів, нададуть Україні можливість суттєво підвищити ефективність процедур банкрутства та піднятися в рейтингу Doing Business на 81 пункт за компонентом (зы 149-го на 68-ме місце) та на 9 позицій у загальному рейтингу. Для порівняння: за останні 3 роки Україна спромоглася сукупно піднятися лише на 7 позицій у загальному рейтингу Doing Business.
Нагадаємо: на початку березня Мінекономрозвитку анонсував обговорення законодавчих ініціатив щодо поліпшення інвестиційного клімату, зокрема, у сфері процедур банкурутства та відновлення платоспроможності боржника.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].