Кабінет міністрів затвердив перелік товарів, документів і відомостей, які підлягають перевірці під час ввезення на митну територію України, йдеться у повідомленні на сайті Уряду.
«Зокрема, Кабінетом Міністрів України затверджено: перелік товарів, які в разі ввезення на митну територію України (в тому числі з метою транзиту) підлягають заходам офіційного контролю; перелік документів і відомостей, що підлягають перевірці під час попереднього документального контролю», – повідомляють у Кабміні.
Як зазначається, Уряд підтримав розроблений Міністерством фінансів України проект постанови «Деякі питання проведення заходів офіційного контролю товарів, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту)» для забезпечення реалізації Закону України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України.
Також з метою приведення у відповідність до положень закону про «єдине вікно» на митниці 27 постанов Уряду визнано такими, що втратили чинність.
Як пояснили у Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА), постановою чітко визначено перелік товарів, які мають проходити фітосанітарний (овочі, фрукти, кава тощо), ветеринарно-санітарний контроль (жива худоба, ліки для ветеринарної медицини тощо), а які – саме державний контроль харчових продуктів (риба, яйця, м’ясо, мед тощо). Разом з тим, товари, які мають короткий термін споживання або які становлять ризик – молочна продукція, риба, м’ясо тощо – мають підлягати перевірці на кордоні частіше. В той же час, в алкоголі, каві, олії немає елементів тваринного походження.
Тож, як зазначили у ЄБА, їх перевірки слід здійснювати на основі документації, що йде з кожною партією. Сподіваємось, для налагодження цього процесу Мін’юст прискорить реєстрацію Наказу Мінагрополітики щодо періодичності контролю», – наголосили у ЄБА.
«Очікуємо, що Постановою буде передбачено саме спрощену процедуру проходження митного контролю з використанням товаросупровідних документів, але без вимагання тих, які не потрібні в Європі та світі», – наголосили в Асоціації.
Нагадаємо, закон про оптимізацію здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України та законодавчому запровадженні механізму «єдиного вікна» на митниці набрав чинності 4 жовтня 2018 року.
Як писав Mind, відповідний законопрооект №7010, повторно з пропозиціями Президента прийняли 259 нардепів 6 вересня, а Президент України Петро Порошенко підписав документ 29 вересня.
«Єдине вікно» усуває необхідність звернення до численних інстанцій для декларантів чи перевізників, оскільки система запроваджує обмін інформацією між митницею та іншими структурами, що здійснюють ветеринарно-санітарний, санітарно-епідеміологічний, фітосанітарний, екологічний та радіоконтроль.