Депутати прийняли закон, який скасовує екоконтроль у портах

Депутати прийняли закон, який скасовує екоконтроль у портах

Тепер контроль фітосанітарної та ветеринарної служб при експорті будуть здійснюватися відповідно до вимог країни, в яку поставляється товар

Депутати прийняли закон, який скасовує екоконтроль у портах
фото Shutterstock

Законопрооект №7010, який повторно з пропозиціями Президента прийняли 259 нардепів сьогодні, 6 вересня, ліквідує екологічний контроль при транспортуванні товарів через митний кордон, повідомляє ЦТС.

Відтак, законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна»  і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» скасовує санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщуються через митний кордон, який сьогодні фактично зведений до перевірки наявності висновку санітарно-епідеміологічної експертизи.

Він містить норми, згідно з якими контроль фітосанітарної та ветеринарної служб при експорті будуть здійснюватися відповідно до вимог країни, в яку поставляється товар з України, а не в обов'язковому порядку.

Випуск українською митницею експортних товарів на експорт після підписання тексту закону Президентом більше не буде залежати від завершення такого суміжного контролю екологами та фітосанітарною службою.

Крім того, вчинення радіологічного контролю при імпорті передається у відання прикордонників, безпосередньо у пункті пропуску товару.

Як відзначають законодавці і експерти, радіологічний контроль при експорті не буде відбуватися українською стороною.

Нагадаємо, раніше бізнес і портові оператори неодноразово скаржилися на неправомірні дії екологів в портах. За деякими підрахунками, зараз втрати від незаконних перевірок суден в портах співробітниками Держекоінспекції досягають $200 млн на рік.

Водночас, як повідомлялося раніше, прийнятий закон передбачає:

  • декларанти зможуть одноразово та в електронному вигляді надавати контролюючим органам необхідні відомості для оформлення декларацій;
  • вдвічі скоротиться час на призначення огляду товарів контролюючими органами (з 24 до 12 робочих годин);
  • зменшиться термін прийняття рішень контролюючими органами щодо товарів, які вивозяться за межі митної території України, з 24 до 4 годин.
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло