Середня заробітна плата українських топ-менеджерів віком від 31 до 40 років у галузі IT складає $5000, передає ain.ua
Такі дані оприлюднило рекрутингове агентство Indigo за результатами власного дослідження, в якому взяли участь 167 українських топів.
Як зазначається, в опитуванні взяли участь 130 чоловіків і 37 жінок. В основному жінки обіймають посаду HR, СОО, СМО або СЕО.
«Вік більшості учасників опитування (97 осіб) від 31 до 40 років. Середня заробітна плата топ-менеджера цього віку найбільша і становить $5000», – йдеться у повідомленні.
Крім того, якщо порівняти медіанне значення зарплат жінок і чоловіків, то жінки серед топ-менеджерів заробляють вдвічі менше. «Втім, в дослідженні не уточнюється, чи враховувалися посадові позиції при розрахунку медіанний значень», – наголошують у виданні.
У 38,3% опитаних топ-менеджерів немає бонуса, у 25% бонуси нараховуються за підсумками року, а у 23% – щокварталу.
Часто розмір бонусу залежить від прибутку компанії (36,67%) і/або виконання KPI департаменту (32,78%).
Мотиваційний пакет для топ-менеджерів включає всі ті ж «смаколики», що і для розробників. У більш ніж половини є можливість працювати за гнучким графіком, у 33% – безкоштовно вчитися, також 31% надають індивідуальну медичну страховку (у 11% опитаних страховка поширюється також на подружжя і дітей).
Найбільшу кількість даних отримано за сферами Digital, E-commerce, FinTech and Banking. Якщо не брати до уваги сферу блокчейн, в якій отримано мало даних, найвищий рівень винагороди за медіаною виявився в сфері е-commerce – $5100.
Кількість років роботи компанії на ринку не має значного впливу на рівень оплати топ-менеджерів, як і тип компанії.
Чим більша компанія, тим вище кількість співробітників і рівень заробітної плати для топ-менеджерів у ній.
Як зазначається, за медіаною найвищий рівень заробітної плати в компаніях, заснованих в США. На другому місці – Європа, на третьому – Росія. Але за верхньою межею найвищий рівень заробітної плати в компаніях, заснованих в Україні.
«Можна припустити, що в українських бізнесах належним чином не вибудувана система оплати праці та компенсаційний пакет, тому доводиться конкурувати принципом «накинь $500», – наголошують у виданні.
Нагадаємо: за даними Мінекономрозвитку, середня заробітна плата у вересні збільшилась майже на чверть. І становила 9042 грн.
У той же час сума заборгованості з виплати заробітної плати зросла до 2,889 млрд грн. Також сума заборгованості із зарплати економічно активних підприємств становила 1,702 млрд грн.
Свіже дослідження вітчизняного IT-ринку, дивіться тут.