Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді знизити поріг безподаткових пересилань для фізичних осіб зі 150 євро до 100 євро, підвищити акцизний податок на тютюнові вироби на 9% і посилити заходи контролю над оборотом палива і спирту. Про це повідомляє Інтерфакс.
Законопроект зі змінами до Податкового кодексу №9260 зареєстрований в парламенті в понеділок. Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко закликав народних депутатів підтримати його в першому читанні, аби внести до другого читання законопроект про бюджет на 2019 рік.
Згідно з пояснювальною запискою проект закону пропонує:
-
Визнати податковими агентами операторів поштового зв'язку, експрес-перевізників, які будуть здійснювати нарахування податкових зобов'язань з ПДВ у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.
-
Обкладати ПДВ за встановленою Податковим кодексом ставкою ввезення на митну територію України товарів, сумарна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро (з 30 червня 2019 року).
-
Підвищити з 1 січня 2019 року ставку екологічного податку з 0,41 грн/тонна до 10 грн/тонна, а також поетапно підвищити ставку до рівня 30 грн/тонна у 2023 році – щорічне підвищення на 5 грн/тонна.
-
Посилити контроль над оборотом палива: відображати в системі електронного адміністрування реалізації палива (СЕАРТ) фактичний рух палива по місцях зберігання. Наразі облік ведеться за суб'єктами господарювання.
-
Ввести ліцензування всіх суб'єктів господарювання, які виробляють, зберігають або продають паливо, встановити контроль над цільовим використанням палива, призначеного для авіаційного транспорту.
-
Впровадити контроль над переміщенням спирту.
Норми з адміністрування акцизного податку на паливо і спирт пропонується ввести в дію з 1 липня 2019 року, а відповідальність за їх порушення – з 1 жовтня 2019 року.
Нагадаємо: посилки з-за кордону хочуть обмежити вартістю 22 євро – Чечоткін.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS