Приватність під загрозою: технологія розпізнавання облич перемістить нас у «1984» - глава Microsoft

В компанії закликають уряд розробити обмеження для використання цієї технології

@WebSummit

Технологія розпізнавання облич уже широко застосовується в багатьох новітніх розробках. Наприклад, в нових моделях iPhone для розблокування пристрою, при виставлянні тегів на фото у Facebook, Snapchat чи Instagram.

Однак майбутнє використання цієї технології може бути не настільки безхмарним.

Президент Microsoft Бред Сміт виклав страшний сценарій, в якому технологія розпізнавання облич, якщо її не зупинити, може повністю змінити наш спосіб життя і позбавити приватності, передає Recode.

«Це потенційно означає, що кожного разу, коли ви заходите в магазин, торговець знає, коли ви були там востаннє, що ви вибрали і купили, – сказав Сміт в середу на Web Summit у Лісабоні. – Однак це тьмяніє порівняно з тим, як ця технологія може змінити відносини між людиною і державою».

За словами Сміта, вперше світ знаходиться на порозі технологій, які дадуть уряду можливість слідувати за ким завгодно і де завгодно.

«Можна буде точно знати, куди ви прямуєте, де ви були сьогодні і вчора. І це має глибокі потенційні наслідки для фундаментальних громадянських свобод, на яких базуються демократичні суспільства. Перш ніж ми прокинемося і виявимо, що 2024 рік схожий на книгу «1984», давайте з'ясуємо, який світ ми хочемо створити, і які є обмеження для компаній і урядів при використанні цієї технології», – зазначив глава Microsoft.

Microsoft у тому числі також розробляє технологію розпізнавання облич, як і Facebook та Apple. Amazon продає свою технологію розпізнавання осіб правоохоронним органам, що викликало обурення у деяких співробітників компанії, які стурбовані тим, що технологія використовується для спостереження.

Логічним кроком для запобігання цьому є встановлення правил і норм, які дозволять обмежити використання технології.

Проблема в тому, що, принаймні, в США політики не проявили бажання взятися за розробку технічного регламенту.

Під час саміту Сміт заявив, що Microsoft хоче співпрацювати з адміністрацією Трампа над питаннями кібер-безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS