Всесвітня організація охорони здоровʼя наголошує, що 9 з 10 людей на планеті щодня вдихають повітря, яке містить підвищену кількість шкідливих речовин. За оцінками експертів, майже 7 млн чоловік помирає щороку від забруднення повітря. Саме повітря є однією з найважливіших проблем в світі, а його стан впливає не тільки на якість життя населення, але і на очікувану тривалість життя, на стан здоров'я і поширення легеневих хвороб.
Експерти із організації Eco Experts склали список найбільш забруднених міст світу.
Каїр – найбільше місто Близького Сходу. За даними ВООЗ, викид в атмосферу діоксиду азоту, який становить найбільшу небезпеку для здоров'я, досягає в Каїрі рекордних позначок і навіть може бути занесений в Книгу рекордів Гіннесса.
Концентрація в межах міста підприємств важкої промисловості, поганий технічний стан столичного автопарку, побутові та промислові відходи, які у величезних кількостях складуються прямо на міській території, перенаселеність, сильна спека, відсутність дощів і вітру, а також пісок з навколишньої пустелі роблять Каїр містом з найгіршою екологією у світі.
Делі – друге за величиною (після Мумбаї) місто Індії, яке має статус союзної території. Як і в багатьох інших великих містах, повітря Делі страждає від забруднення.
Найбільший шкідливих викидів у повітря потрапляє через транспорт – 67% від загальної кількості викидів, або 3 тисячі тонн на день. Ще 25% вносять 125 тисяч промислових підприємств і три вугільні теплоелектростанції міста.
На сьогодні цей мегаполіс має один з найвищих рівнів забруднення повітря. Смог огортає місто як покривало з брудної вати, а місцеві жителі не виходять з дому без ватно-марлевих пов'язок.
Смог у Китаї виникає через викиди від промислового виробництва і транспорту та спалювання вугілля. Найчастіше наслідки цього видно взимку, коли різке падіння температури призводить до підвищеного попиту на електроенергію.
Високий рівень забруднення атмосферного повітря зафіксовано поблизу крупних автомагістралей і промислових зон, особливо в східній і південно-східній частині міста. Найвищий рівень забруднення повітря в Москві спостерігається в районах Капотня, Любліно, Мар'їно.
Смог в основному залежить від метеорологічних умов. В безвітряні періоди і при низькому атмосферному тиску шкідливі речовини накопичуються в нижньому шарі атмосфери, концентрації домішок в повітрі можуть різко зростати – виникає смог.
Причина забруднення пов'язана переважно з використанням рідкого і твердого палива в домашніх господарствах для приготування їжі та опалення.
Друга проблема пов'язана з великою кількістю автомобілів у містах Туреччини.
У Стамбулі найбільш гостро стоїть проблема забруднення води і повітря, викликаного промисловими і побутовими відходами.
В місті Гуанчжоу населення складає близько 12 млн осіб, які живуть у вкрай небезпечних умовах забруднення повітря. В деякі періоди рівні забруднення вище, ніж в Пекіні.
Промисловість в регіоні розвивається з величезною швидкістю, яка миттєво збільшує кількість автомобілів в місті і жителів.
Згідно з результатами останніх досліджень повітря в Китаї виявилося найбільш забрудненим у світі. Смог окутує хмарочоси в усіх великих містах країни. Темпи розвитку китайської економіки дивують своєю швидкістю.
Влада країни намагається вживати заходів проти екологічного забруднення, але загальні прогнози не надто оптимістичні. Вчені прогнозують, що забруднення повітря в Китаї надалі тільки зростатиме.
Мегаполіс Буенос-Айрес зіткнувся з численними екологічними проблемами. Хоча через порівняно вітряну погоду смог недовго тримається в місті, в різних районах міста спостерігається значне забруднення повітря в результаті промислових і транспортних викидів.
Це призводить до збільшення кількості хворих на рак легенів. Ситуація із забрудненням повітря в місті посилюється високою інтенсивністю вуличного руху.
Проблема забруднення повітря для Парижа досить гостра, і показники забруднення повітря регулярно порушують нормативи ЄС.
Сильне забруднення повітря взимку пов'язане зі зростанням обсягу вихлопних газів автомашин і диму від спалювання вугілля, а також з безвітряною погодою і відсутністю дощів.
За рівнем забрудненості повітря Лос-Анджелеса займає перше місце в Штатах. Експерти стверджують, що 166 млн всіх американців, або 52,1% людей, що живуть в США, проживають в округах з нездоровими рівнями забруднення повітря.
За матеріалами vestifinance.ru