НАК «Нафтогаз України» підписала меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерством екології та природних ресурсів України про порозуміння щодо скорочення викидів метану в ланцюжках постачання газу в Україні.
Про це йдеться у повідомленні на сайті НАК і зазначається, що церемонія підписання відбулась за участі голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, директора відділу енергоефективності та кліматичних змін ЄБРР Террі Маккалліона, міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака в рамках 9-го Міжнародного Форуму з енергетики для сталого розвитку в понеділок в Києві.
«Екологічна політика, зменшення забруднення навколишнього середовища є важливою складовою стратегії розвитку групи «Нафтогаз». Ми поділяємо концепцію чистого світу для майбутніх поколінь і постійно нарощуємо інвестиції в охорону навколишнього середовища, зменшення викидів та профілактику техногенних ризиків. Тісна співпраця з європейськими партнерами дозволяє координувати зусилля та посилювати ефективність нашої роботи», – зазначив Коболєв.
Як зазначається, Меморандум стане першою сходинкою до реалізації Програми скорочення викидів метану вздовж усього ланцюжка постачання газу (видобування, транспортування, розподіл).
Цілями майбутньої програми є підвищення точності вимірювання викидів метану, запровадження ефективної системи інвентаризації викидів метану, процедур регулярної звітності, розробка дорожньої карти скорочення викидів метану та діалог з метою покращення політики та підходів до скорочення викидів метану.
Так, з метою зниження викидів та шкідливого впливу забруднюючих речовин на атмосферну підприємствами НАК вже сьогодні проводиться, зокрема, інвентаризація стаціонарних джерел викидів, оптимізація режимів роботи обладнання, що працює на вуглеводневому паливі, його модернізація.
Крім того, «Нафтогаз» забезпечує виявлення мобільними лабораторіями витоків із запірної арматури та їх усунення за допомогою сучасного обладнання та високоефективних ущільнюючих матеріалів, спорудження та оснащення контрольно-регулювальних пунктів для перевірки і зниження токсичності відпрацьованих газів транспортних засобів, переведення автотранспорту на використання екологічно чистих видів пального.
Як зазначається, «Нафтогаз» бере активну участь у реалізації природоохоронних програм за участі ЄБРР та Світового Банку, направлених на реалізацію європейських Директив 2003/87/ЄС та 2010/75/ЄС, впровадження найкращих міжнародних стандартів та політик.