Віце-президент США Майк Пенс пригрозив Китаю холодною війною із Сполученими Штатами та їх союзниками, якщо країна кардинально не змінить своєї поведінки. Про це повідомляє The Washington Post.
Зустріч американського президента Дональда Трампа та його китайського колеги Сі Цзіньпіна наприкінці цього місяця в Аргентині матиме вирішальне значення для майбутнього двох найбільших світових економік.
Пенс прибув до Сінгапуру для того, щоб представляти інтереси США на саміті Асоціації держав Південно-Східної Азії, і головне його питання: чи перейдуть Вашингтон та Пекін на довгострокове економічне та стратегічне протистояння.
Сам віце-президент США повідомив, що Трамп залишає можливість для угоди зі своїм колегою з Китаю в Аргентині, але лише у тому випадку, якщо Пекін буде готовий внести кардинальні зміни, на яких наполягають США у своєї економічній, політичній та військовій діяльності. На думку Пенса, це кращий, якщо не останній, шлях для Китаю уникнути торгової війни з США.
«Я думаю, багато що залежатиме від Аргентини, – сказав він. – Позиція президента полягає у тому, щоб ми знали, на чому стояти, що ми готові зробити, щоб вони могли приїхати до Аргентини з конкретними пропозиціями, які стосується не лише торговельного дефіциту… Ми переконані, що Китай знає, чого ми прагнемо».
Серед інших питань, зокрема, викрадення Китаєм інтелектуальної власності американських компаній, обмежений доступ до китайських ринків, дотримання міжнародних норм, зусилля з обмеження свободи судноплавства в міжнародних водах та втручання КНР в політику західний країн.
Якщо Пекін не піде на поступки, США готові до ескалації економічного, дипломатичного та політичного тиску на Китай, сказав Пенс. Він вважає економіку США достатньо сильною, щоб витримати такого рівня ескалацію, тоді як китайська економіка є менш стійкою та довговічною.
Нагадаємо: темпи економічного зростання в Китаї опустились до мінімуму І кварталу 2009 року за результатами трьох кварталів поточного року. В ІІІ кварталі економіка виросла на 6,5% порівняно з минулим роком. А у ІІ кварталі вона склала понад 6,7%. Аналітики очікували вищих показників.
Як повідомлялось, у вересні Дональд Трамп ввів нові мита на імпорт товарів з Китаю на загальну суму $200 млрд.