Трамп увів нові мита проти Китаю на $200 млрд
Президент США також попередив, що якщо Китай введе санкції у відповідь, країну чекатимуть додаткові мита на $256 млрд

Після семи тижнів публічних обговорень та слухань президент США Дональд Трамп впровадив нові мита на імпорт товарів Китаю на загальну суму у $200 млрд. Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.
Нові 10%-ві мита наберуть чинності 24 вересня. Вони діятимуть до кінця року, а з 1 січня 2019-го їх розмір збільшиться до 25%.
Крім того, зазначається, що якщо Китай введе санкції у відповідь, Сполучені Штати можуть перейти до реалізації третього етапу, який передбачає мита на додатковий імпорт на загальну суму $256 млрд.
Адміністрація президента дійшла висновку щодо необхідності введення додаткових мит з огляду на те, що Китай займається численними несправедливими торговими практиками, зокрема пов’язаними з технологіями та інтелектуальною власністю, що належать США. Такі практики, на думку Трампа, є серйозною загрозою для здоров’я та процвітання американської економіки.
У повідомленні підкреслюється, що американська сторона «протягом кількох місяців закликала Китай змінити ці практики та забезпечити справедливе ставлення до американських компаній. Ми говорили чітко, які зміни треба внести, і ми надали Китаю усі можливості для більш справедливого ставлення до нас. Але поки Китай не бажає змінювати свою практику».
Китай подав до СОТ скаргу в зв'язку з планами США ввести нові мита на суму $200 млрд, про це оголосило міністерство комерції Китаю.
Нагадаємо: з 1 червня почали діяти імпортні мита США на сталь та алюміній із ЄС, Мексики та Канади. До цього, у квітні, президент США впровадив 25% мита на 1300 товарів із Китаю, а пізніше зазначив, що готує розширення цього списку. Уже в червні Трамп повідомив про затвердження нових мит на перелік китайських товарів на суму близько $50 млрд.
Напередодні Китай попередив, що відмовиться від будь-яких торгових переговорів із США, якщо будуть введені нові мита. Це, зокрема, може вплинути на поставку китайських запчастин та витратних матеріалів, необхідних американським компаніям, що поставить під загрозу їхні ланцюжки поставок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].