У Британії та інших країнах створюють свої «фабрики тролів» для протидії роспропаганді

Такі кластери антиросійських лідерів думок відстежують дезінформацію та її джерела

фото Shutterstock

Хакери з угрупування Anonymous опублікували документи британського проекту Integrity Initiative, створеного Інститутом держуправління (Institute for Statecraft) і Вільним університетом Брюсселя у 2015 році, пише Радіо Свобода.

Проект спрямований на те, щоб привернути увагу громадськості до загрози, яку становить Росія для демократичних інститутів у Великобританії, Європі та Північній Америці, йдеться в опублікованому керівництві проекту.

Проект передбачає створення кластерів (груп) фахівців у різних областях наукового та суспільного життя, які будуть відстежувати й аналізувати приклади дезінформації в своїй країні.

На даний момент створено 9 таких кластерів (в Іспанії, Литві, Сербії, Франції, Німеччині та інших країнах), планується створити ще 18, в тому числі в США і Східній Європі. У кластері, який діє в Британії, у документі записані засновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер, вчений Ігор Сутягін, засуджений в Росії за шпигунство, та ін.

Окрім того, хакери виклали інструкцію для протидії російській дезінформації, якою керуються координатори проекту. В інструкції фейкові новини порівнюються з пропагандою.

Документи виділяє ключовий принцип роботи пропаганди: не обов'язково переконувати людей в тому, що їм була сказана правда. Головне, щоб вони не розуміли, де правда, і скептично ставилися до всього.

Порівнюючи фейкові новини з російською пропагандою, автори дослідження виділяють ключову відмінність – фейкові новини в Росії немає кому викривати через відсутність у медіа можливості критикувати президента і чинити опір фейковим новинам. При цьому в доповіді згадується, що російську пропаганду часто допомагають поширювати «фабрики тролів».

Як повідомлялося, Google створила нові способи захисту від фейкових новин напередодні виборів у Європарламент.

Нагадаємо, місяць тому Twitter опублікував весь архів записів російських та іранських тролів із понад 10 млн повідомлень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS