Очільник Організації атомної енергетики Ірану Алі Акбар Салехі заявив, що іранське терпіння закінчується і країна відновить збагачення урану до рівня озброєння, якщо ЄС не купуватиме його нафту, згідно з умовами угоди 2015 року. Про це повідомляє Reuters.
Він заявив, що Іран відновить збагачення урану до 20% чистоти, що є вищим рівнем, ніж для заправлення електростанцій, якщо країна не побачить обіцяної економічної вигоди від угоди, згідно з якою було вирішено обмежити ядерну програму.
«Якщо ми не зможемо продавати нашу нафту та здійснювати потрібні фінансові транзакції, то я не думаю, що подальше дотримання угоди принесе нам користь», – сказав Салехі перед зустріччю з верховним представником ЄС з іноземних справ та політики безпеки Федерікою Могеріні.
«Я обов’язково передам їй (Могеріні. – Mind) попередження. Я думаю, що в наших людей залишається все менше терпіння», – додав він.
Після зустрічі Могеріні сказала, що обидві сторони, як і раніше, прихильно ставляться до іранської угоди.
«Вони рівною мірою висловили свою рішучість зберегти ядерну угоду як питання поваги до міжнародних угод та ключової основи європейської та регіональної безпеки», – йдеться у заяві бюро Могеріні.
Нагадаємо: у межах угоди 2015 року зі світовими державами Іран обмежив свою програму збагачення урану, відому на Заході як замасковану спробу розробити засоби для створення атомних бомб, в обмін на припинення міжнародних санкцій.
Як повідомлялось, у травні Дональд Трамп вивів США з угоди і відновив дію санкцій. Зокрема, 5 листопада було введено заборону на купівлю іранської нафти, щоправда, для восьми країн Держдеп надав тимчасовий дозвіл і надалі купувати нафту та нафтопродукти з Ірану.
Також банки Ірану відключили від міжнародної системи SWIFT.
Цього місяця Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що Іран продовжує дотримуватись основних ядерних обмежень, встановлених у 2015 році, навіть, на тлі введених США санкцій.