Помпео уточнив, яким країнам США тимчасово дозволили купувати нафту в Ірану
Мета США – повністю перекрити експорт цієї сировини з Ірану

Останній транш антиіранських санкцій США спрямований на те, щоб звести до нуля експорт нафти з Ірану і відрізати іранські банки від міжнародних фінансів. Вже з травня експорт нафти з цієї країни впав на 1 млн барелів на день, інформує APF.
Зазначається, що США надали тимчасові пільги восьми своїм країнам-партнерам продовжувати купувати нафту. Йдеться про Китай, Індію, Італію, Грецію, Японію, Південну Корею, Тайвань і Туреччину.
«Послаблення з боку США дозволять цим країнам імпортувати обмежену кількість іранської нафти протягом 6 місяців. Вони ж дозволять Євросоюзу реалізовувати свої торгові схеми в обхід американських санкцій. Наприклад, Іран постачає Франції нафту, а Франція платить за неї не Ірану, а Італії, яка збирає на цю суму сотню автомобілів «Фіат» і відправляє Тегерану», – прокоментували в агентстві Rothschild Quest: Energy Trends.
Однак США мають твердий намір звести продажі іранської нафти до нуля.
«Спостерігайте за тим, що ми робимо. Спостерігайте, як ми вже вивели більше іранської нафти з ринку, ніж будь-коли за всю попередню історію», – заявив держсекретар США Майк Помпео.
При цьому він висловив надію, що нова угода з Іраном щодо згортання ядерної програми є можливою.
Нагадаємо, президент Рухані заявив, що Іран не зважатиме на американські санкції і надалі продовжуватиме продавати нафту та нафтопродукти.
Китай, у свою чергу, заявив, що буде продовжувати торгівлю з Іраном попри американські санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].