Світовий банк має намір збільшити удвічі фінансову допомогу бідним країнам, чия економіка страждає від глобального потепління. Допомога зросте до $200 млрд протягом 5 років, передає Голос Америки.
Таку заяву банк зробив у зв’язку з тим, що в понеділок представники майже 200 країн зібралися в польському місті Катовіце для двотижневих переговорів з клімату.
«Якщо ми не скоротимо викиди і не займемося адаптацією зараз, то до 2030 року в нас буде ще 100 мільйонів людей, які живуть у злиднях», – заявив директор департаменту Світового банку з питань змін клімату Джон Рум.
«Ми також знаємо, що, якщо ми активно не почнемо вирішувати цю проблему лише в трьох регіонах – Африці, Південній Азії та Латинській Америці, ми отримаємо 133 мільйони «кліматичних мігрантів», – додав він.
Допомога бідним країнам в пристосуванні до екстремальних погодних умов включає будівництво міцніших житлових будинків, споруд проти підвищення рівня океану, пошук нових джерел прісної води і так званим «кліматично оптимізованим сільським господарством».
Загроза, викликана глобальним потеплінням, «ніколи не була настільки серйозною», – заявила координатор ООН з проблем клімату Патрісія Еспіноса перед початком переговорів з клімату в Польщі в неділю.
«Цей рік, ймовірно, стане одним з чотирьох найспекотніших років за всю історію спостережень. Наслідки змін клімату ніколи не були настільки поганими. Статистичні дані говорять нам, що ми повинні робити набагато більше», – сказала вона.
Переговори в Катовіце присвячені реалізації історичної угоди щодо клімату, укладеної в Парижі в 2015 році. Учасники угоди взяли зобов'язання скоротити викиди парникових газів і обмежити підвищення температури на планеті до 2 градусів Цельсія до 2030 року.
Єдиною країною-учасником саміту, які ухиляються від зобов’язань, стали США. Президент Дональд Трамп пригрозив вивести США з Паризької угоди, вважаючи, що положення цієї угоди несуть економічні збитки. Трамп виступає за використання викопних видів палива та енергії.
Нагадаємо, Вануату – перша в світі країна, яка подає до суду на нафтові компанії та уряди країн з вимогою компенсувати економічні втрати через зміну клімату.