Вануату першою в світі подає до суду на нафтові компанії через зміну клімату

Вануату першою в світі подає до суду на нафтові компанії через зміну клімату

Цей випадок стане прецедентом для інших країн, які розміщені на островах чи узбережжях

Вануату першою в світі подає до суду на нафтові компанії через зміну клімату
фото DR

Острівна країна Вануату вирішила добиватися фінансової допомоги від головних «забруднювачів» навколишнього середовища – найбільших нафтогазових корпорацій і країн, у яких вони працюють, передає HighTech Plus.

Архіпелаг Вануату складається з 82 вулканічних островів, багато з яких височать над рівнем моря менше ніж на метр.

Останній тропічний циклон вдарив по економіці країни і призвів до численних людських жертв.

Міністр закордонних справ Ральф Регенвану розповів, що в результаті тропічного циклону Пем в 2015 році втрати ВВП країни склали 64,1%, тобто близько $450 млн. Тоді загинули 15 людей, ще 75 тисяч залишилися без даху.

«Доводжу до відома індустрії викопного палива і держав, які її спонсорують, що Вануату не миритиметься зі збитками», – заявив політик на форумі Climate Vulnerable.

Архіпелаг Вануату має намір боротися з кліматичними змінами унікальним чином: уряд оголосив, що вимагатиме фінансової допомоги через суд.

Як пояснює Guardian, рішення Вануату пред'явити позов головним «забруднювачам» навколишнього середовища стане прецедентом у судовій практиці.

І цілком ймовірно, що за прикладом острівної держави підуть інші. Громадяни ряду країн, наприклад, Перу, США і Філіппін, вже подають колективні позови до держави з вимогою вжити заходів щодо запобігання кліматичній катастрофі. Деякі регіони також судяться з нафтогазовими і вугільними компаніями.

За словами міністра Регенвану, відшкодувати Вануату збиток повинні ті держави і організації, які «активно і цілеспрямовано ставлять під загрозу існування країни». Міністр посилається на Паризьку хартію, згідно з якою країни зобов'язуються стримувати глобальне потепління на рівні не більше 1,5 градусів Цельсія. Крім іншого, учасники об'єднання обіцяли надати підтримку країнам, що розвиваються, і вносити гроші в Зелений кліматичний фонд ООН.

«На жаль, деякі країни, які відіграють ключову роль в забрудненні середовища, відмовилися вкладати кошти у фонд. Наприклад, так зробила Австралія», – вказав Регенвану.

Він пообіцяв підключити до судових розглядів інші держави, які знаходяться у вразливому становищі.

Концентрація парникових газів в повітрі досягла рекордного показника за останні 3 млн років, стверджують вчені. Рівень світового океану також зростає, і до 2100 року ця проблема торкнеться 10 млн людей, які проживають на прибережних територіях.

Раніше повідомлялося, що на Exxon Mobil подали до суду: компанію звинувачують в причетності до кліматичних змін.

Нагадаємо, влада Нью-Йорка подала позов до суду проти п'яти найбільших нафтових компаній світу – BP, Chevron, Exxon Mobil, ConocoPhillips і Royal Dutch Shell. Однак позов не увінчався успіхом – суд відмовився його розглядати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло