Доньку засновника китайської компанії Huawei Жень Чженфея було арештовано в Канаді за запитом американської влади, і вона очікує екстрадиції в США. Причиною арешту стало порушення американських санкцій, повідомляє Reuters з посиланням на своє джерело.
Ця ситуація підриває надії на ослаблення напруженості в торгових відносинах Вашингтона і Пекіна і тисне на світові фондові ринки, пише видання.
Несподіваний арешт Мен Ванчжоу, яка також є головним фінансовим директором Huawei Technologies, викликав невдоволення Пекіна і породив нові сумніви щодо 90-денного перемир'я в торговій війні, про яке домовилися президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін.
Затримання Мен може спричинити санкції проти Huawei – другого за величиною в світі виробника смартфонів, що позначиться і на постачальниках.
US markets down after arrest of Huawei executive https://t.co/jvr6sbo2Yf pic.twitter.com/OowAVlZlIl
– Al Jazeera News (@AJENews) 6 грудня 2018 р.
Судове засідання щодо Мен Ванчжоу призначене на п'ятницю, 7 грудня, повідомив представник міністерства юстиції Канади.
Американська влада як мінімум з 2016 року веде розслідування стосовно Huawei, через можливі поставки компанією продукції, виготовленої в США, в Іран та інші країни, в порушення санкцій.
Мен Ванчжоу було затримано, коли вона робила пересадку в канадському аеропорту, повідомили в Huawei.
Ф'ючерси на американські фондові індекси і азіатські біржі впали на тлі новин про арешт Мен через занепокоєння про протистояння двох найбільших економік світу.
Акції Акції постачальників Huawei, серед яких Qualcomm Inc та Intel, в четвер подешевшали на тлі цих новин. Папери Samsung Electronics подешевшали на 2,3%, а акції Chinasoft International Ltd в ході торгів втрачали до 13%.
Основні індекси фондових ринків Китаю та Гонконгу знизилися за підсумками торгів четверга під тиском технологічного сектору. Пан'європейський індекс STOXX 600 опустився на 1,4% – мінімальна позначка з грудня 2016 року.
Як повідомлялося, Китай вимагає від Канади звільнити заарештованого топ-менеджера Huawei.