Китай вимагає від Канади звільнити заарештованого топ-менеджера Huawei

Китай вимагає від Канади звільнити заарештованого топ-менеджера Huawei

МЗС Китаю закликало дотримуватися законних прав громадянки країни та пояснити причини її затримання

Китай вимагає від Канади звільнити заарештованого топ-менеджера Huawei
фото Wikipedia

МЗС Китаю звернулося до влади Канади з вимогою звільнити з-під арешту фінансового директора Huawei Technologies Ванчжоу Мен і пояснити причини її затримання. Таку інформацію оприлюднив Інтерфакс-Україна із посиланням на агентство АП.

Представник МЗС КНР Ген Шуан повідомив, що Китай підтримує постійний контакт із Канадою та США, які вимагали затримання топ-менеджера. Також МЗС Китаю закликав Канаду дотримуватися законних прав громадянки країни.

Раніше посольство КНР в Канаді повідомило, що Китай виступив із рішучим протестом на адресу канадської влади у зв'язку з арештом в Канаді громадянки КНР.

Нагадаємо, Канада заарештувала фінансового директора Huawei Technologies Ванчжоу Мен, якій загрожує екстрадиція в США за звинуваченням у порушенні торгових санкцій США проти Ірану.

Інформацію про розслідування США відносно компанії Huawei вперше оприлюднило видання The Wall Street Journal у квітні 2018 року. За його даними, з 2016 року влада США підозрює компанію Huawei у доставці продукції американського походження до Ірану та інших країн із порушенням законів і норм США, а також законів про санкції.

Раніше Mind писав, що США перешкоджають китайській Huawei реалізувати проекти в Тихоокеанському регіоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті