ЄС запропонує Україні свою допомогу, але санкцій проти РФ за агресію на Азові не вводитиме

Очікується, що на черговому саміті держави – члени блоку продовжать вже діючі санкції

фото pixabay.com

Лідери країн – членів ЄС запропонують допомогу українським регіонам, які постраждали внаслідок агресивних дій Росії біля Керченської протоки, під час  саміту 13 грудня, але мова про впровадження санкцій проти РФ не йтиме. Про це повідомляє Euractive.

У проекті саміту жодної згадки про розгляд подальших санкцій проти Росії немає, очевидно, через відсутність згоди між країнами – членами блоку. Дипломати, як очікується, продовжать вже існуючі санкції.

Видання зазначає, що в ЄС немає консенсусу стосовно введення нових санкцій проти РФ через її дії в Азовському морі,заявив представник Німеччини напередодні саміту.

Очікується, що під час саміту лідери вчергове підтвердять свою підтримку суверенітету України після анексії Москвою українського Криму в 2014-му, закликають РФ звільнити українських моряків, полонених під час інциденту в Керченській протоці 25 листопада, повернути захоплені судна  та звільнити прохід через протоку.

Зазначається, що ЄС готує пропозицію щодо фінансових та інших заходів, спрямованих на допомогу районам Східної України, які відчувають негативний ефект через те, що Росія заважає вільному судноплавству в Азовському морі.

Нагадаємо: днями Палата представників Конгресу США ухвалила дві резолюції, у яких виступила проти завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2» та засудила військову агресію РФ проти України у Керченській протоці.

Крім того, на додачу до впровадження національний санкцій проти 20 осіб, причетних до нападу на українські кораблі поблизу Керченської протоки, Литва пропонує не лише ввести додаткові санкції проти РФ, а й відключити її від міжнародної системи SWIFT.

Як повідомляється, державний департамент США запропонував блокувати російські судна, які прибули з Азовського моря, через агресію РФ проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS