Парламент Литви закликав не лише ввести нові санкції проти РФ, а й відключити її від SWIFT

Парламент Литви закликав не лише ввести нові санкції проти РФ, а й відключити її від SWIFT

Литовський сейм закликав до рішучих та негайних дій

Парламент Литви закликав не лише ввести нові санкції проти РФ, а й відключити її від SWIFT
фото pixabay.com

Литовський парламент ухвалив резолюцію на підтримку України, в якій пропонує розширити санкції проти Росії після захоплення українських моряків у районі Керченської протоки. Про це повідомляє «Європейська правда».

Зазначається, що за проголосувало 79 депутатів, двоє утрималось, проти не було жодного голосу.

У повідомленні парламенту рішуче засуджується військова агресія проти України з боку РФ, «яка є грубим порушенням двосторонніх і багатосторонніх угод і міжнародного права, що загрожують всьому регіону і європейській безпеці, і закликає до негайних дій».

Також сейм Литви закликає до радикальних змін стратегії Заходу щодо стримування російської агресії, переходу до конкретних дій та впровадження більш широких та ефективних санкцій.

У резолюції пропонується висунути кілька умов і вимог до Росії: контроль над Керченською протокою переходить до ООН; окуповані Росією території України передаються під управління миротворчої місії ООН; звільнення всіх ув'язнених українських громадян – як політичних в'язнів, так і військовополонених.

«Якщо Росія не виконає ці вимоги найближчим часом або накладе вето на ці рішення, пропонується ввести всеосяжні санкції, у тому числі на російський газовий, нафтовий і фінансовий сектори, включаючи її виключення з системи SWIFT», – йдеться в резолюції.

Як повідомлялось раніше, Литва запровадила національні санкції проти 20 осіб, причетних до нападу на українських моряків на Азові.

На тлі конфлікту між Україною та Росією в Керченській протоці, на розгляді у Конгресі США знаходиться близько 10 законопроектів, направлених проти енергетичного сектору РФ. Першою на розгляд до конгресменів потрапила резолюція, де Конгрес висловлює незгоду із будівництвом газопроводу «Північний потік – 2», який має зв’язати РФ та ФРН. Рішення по даній резолюції може бути прийнято вже цього тижня.

Нагадаємо: у травні цього року президент Дональд Трамп вивів США з міжнародної ядерної угоди та відновив дію антиіранських санкцій, зокрема і проти нафтового сектору країни. Також банки Ірану відключили від міжнародної системи SWIFT.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло