Парламент Литви закликав не лише ввести нові санкції проти РФ, а й відключити її від SWIFT
Литовський сейм закликав до рішучих та негайних дій

Литовський парламент ухвалив резолюцію на підтримку України, в якій пропонує розширити санкції проти Росії після захоплення українських моряків у районі Керченської протоки. Про це повідомляє «Європейська правда».
Зазначається, що за проголосувало 79 депутатів, двоє утрималось, проти не було жодного голосу.
У повідомленні парламенту рішуче засуджується військова агресія проти України з боку РФ, «яка є грубим порушенням двосторонніх і багатосторонніх угод і міжнародного права, що загрожують всьому регіону і європейській безпеці, і закликає до негайних дій».
Також сейм Литви закликає до радикальних змін стратегії Заходу щодо стримування російської агресії, переходу до конкретних дій та впровадження більш широких та ефективних санкцій.
У резолюції пропонується висунути кілька умов і вимог до Росії: контроль над Керченською протокою переходить до ООН; окуповані Росією території України передаються під управління миротворчої місії ООН; звільнення всіх ув'язнених українських громадян – як політичних в'язнів, так і військовополонених.
«Якщо Росія не виконає ці вимоги найближчим часом або накладе вето на ці рішення, пропонується ввести всеосяжні санкції, у тому числі на російський газовий, нафтовий і фінансовий сектори, включаючи її виключення з системи SWIFT», – йдеться в резолюції.
Як повідомлялось раніше, Литва запровадила національні санкції проти 20 осіб, причетних до нападу на українських моряків на Азові.
На тлі конфлікту між Україною та Росією в Керченській протоці, на розгляді у Конгресі США знаходиться близько 10 законопроектів, направлених проти енергетичного сектору РФ. Першою на розгляд до конгресменів потрапила резолюція, де Конгрес висловлює незгоду із будівництвом газопроводу «Північний потік – 2», який має зв’язати РФ та ФРН. Рішення по даній резолюції може бути прийнято вже цього тижня.
Нагадаємо: у травні цього року президент Дональд Трамп вивів США з міжнародної ядерної угоди та відновив дію антиіранських санкцій, зокрема і проти нафтового сектору країни. Також банки Ірану відключили від міжнародної системи SWIFT.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].