Японія виходить із Міжнародної китобійної комісії (МКК) і відновить комерційний промисел китів в наступному році, повідомляє Голос Америки з посиланням на заяву представника японського уряду.
Очікується, що це рішення викличе міжнародну критику.
«Ми вирішили вийти з Міжнародної китобійної комісії, щоб відновити комерційний промисел китів у липні наступного року», – заявив високопоставлений представник уряду YOсіхіде Суга.
«Комерційний промисел китів... буде обмежений територіальними водами і виключною економічною зоною Японії, – додав він. – Ми не будемо вести промисел в антарктичних водах або в південній півкулі».
Японія, яка стверджує, що більшість видів китів не перебувають під загрозою зникнення і що поїдання китів є частиною її культури, вже давно добивається в Комісії дозволу на комерційний китобійний промисел, пише Reuters.
Консерватори просувають питання відновлення китобійного промислу як національної гордості. В деяких виборчих округах китобійні спільноти – це основа електорату, а у виборчому окрузі прем'єр-міністра Сіндзо Абе знаходиться китобійний порт Симоносеки.
Рішення про вихід з МКК зʼявилося після того, як останню заявку Японії на відновлення вбивства китів було відхилено.
Як пише видання, є певні сумніви в тому, що комерційний китобійний промисел в Японії стане економічно вигідним, якщо врахувати, що китове м'ясо споживають зараз менше людей, ніж будь-коли.
Раніше повідомлялося, що Євросоюз вимагає від Норвегії припинити китобійний промисел.