Євросоюз вимагає від Норвегії припинити китобійний промисел

Євросоюз вимагає від Норвегії припинити китобійний промисел

Норвегія ігнорує мораторій на комерційний вилов китів, введений ще в 1986 році

Євросоюз вимагає від Норвегії припинити китобійний промисел
фото Wikipedia

У резолюції, прийнятій членами Європейського парламенту, Норвегію закликають негайно припинити полювання на китів. Депутати Європарламенту також закликали Брюссель забезпечити, щоб м'ясо китів не проходило через порти ЄС. Про це повідомляє видання NewEurope.

ЄС вимагає від Норвегії припинити китобійний бізнес. Зокрема, члени Європарламенту закликали Норвегію припинити всі свої комерційні операції з китобійного промислу, і дотримуватися мораторію Міжнародної китобійної комісії (МКК). Вони попросили Єврокомісію надати дані про постачання м'яса китів, що передаються через порти ЄС.

ЄС повинен розглянути всі можливі шляхи забезпечення того, щоб китове м'ясо більше не проходило через порти ЄС, включаючи, якщо необхідно, заборону, – додали члени Європейського парламенту.

Відповідно до прес-релізу Європарламенту, мораторій МКК на весь комерційний китобійний промисел було введено в 1986 році, і він досі залишається в силі. Проте Норвегія продовжувала займатися китобійною діяльністю, і повністю відновила комерційний промисел у 1993 році, пославшись на офіційне заперечення проти мораторію.

З початку дії мораторію Норвегія вбила більше 13 000 китів, і в односторонньому порядку встановила власні обмеження на вилов. У сезоні 2017 року вона збільшила квоту на китів до 999, в порівнянні з 880 в 2016 році. В останні роки експорт м'яса кита з Норвегії різко зріс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті