Російське Генеральне розвідуправління (ГРУ) розсилало в 2015 році американським сенаторам фейкові листи нібито від імені об'єднання «Патріоти України», намагаючись вплинути на ставлення американських політиків до України. Про це пише The Washington Post.
У лютому 2015 року, коли конфлікт на сході України тривав другий рік, 12 сенаторів отримали е-мейл від людини, яка нібито належала до групи «Патріоти України». В листі містилося посилання на петицію з вимогою «зберегти Україну».
«Ситуація в Україні вкрай погана, Україна у війні, рівень корупції в збройних силах України величезний. Високопоставлений офіцер продає зброю терористам», – наводить видання цитату з листа, написаного поганою англійською.
Сенаторів вибрали просто за прізвищами, оскільки вони були першими в списку за алфавітом. Автор листа просив прислати в Україну «досвідчених фахівців США та НАТО» замість українського командування.
«Ми сподіваємося, що ви зможете вплинути на Білий дім, Пентагон і Держдепартамент і досягти домовленості про відправку західних офіцерів в Україні для прямого контролю над нашими збройними силами», – йдеться в петиції, копія якої була передана The Post.
Жодної реакції, очевидно, лист у Капітолії не отримав. Але це було перше відоме, хоча і примітивне зусилля психологічного підрозділу ГРУ чинити вплив на політиків США.
Ця «спецоперація» мала на меті посіяти сумніви серед політиків США – змусити їх повірити в те, що самі українці втратили віру в свої збройні сили.
Підрозділ ГРУ, що стоїть за електронними листами, відомий як Підрозділ 54777, або 72-й Центр спеціальної служби, є центром проведення психологічних операцій, стверджують джерела в розвідки на умовах анонімності.
Нагадаємо, 4 жовтня США висунули звинувачення проти 7 офіцерів ГРУ, які здійснили кібератаку на Організацію з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
У квітні цього року російські спецслужби намагалися зламати захисну мережу ОЗХЗ у Нідердландах. Правоохоронні органи країни зуміли вчасно виявити і відбити кібератаку.
Національний центр кібербезпеки Великобританії заявив про те, що ГРУ провела кампанію кібератак по всьому світу, спрямовану проти політичних інститутів, засобів масової інформації та окремих чиновників.