Китайці вперше приземлилися на зворотний бік Місяця і надіслали чіткі фото

Китайський зонд надіслав перші фото раніше невидимої сторони земного супутника

Twitter @XHscitech

Китайський космічний апарат «Чаньє-4» вперше в історії людства успішно приземлився на зворотному боці Місяця. Повідомлення про це було опубліковано в Twitter державного новинного агентства «Сіньхуа».

Безпілотний зонд приземлився в найбільшому кратері на зворотному боці супутника Землі, який зветься Басейн Південного полюса – Ейткен, уточнюють державні ЗМІ.

Пізніше Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало фотографії, зроблені космічним апаратом «Чаньє-4» при посадці на зворотний бік Місяця, повідомляється на сайті управління.

«О 11:40 (за китайським часом) камера З зняла перше в світі зображення зворотного боку Місяця крупним планом і відправила його на Землю. На малюнку показано напрямок модуля, який збирається покинути спусковий апарат і повернутися до Місяця», – йдеться в повідомленні.

Китайський зонд вперше в історії здійснив успішну посадку на зворотному боці Місяця. Він повинен зібрати дані про геологічну будову супутника Землі, склад місячного грунту, а також провести ряд низькочастотних радіоастрономічних спостережень.

Крім того, вчені розраховують, що апарат проведе експеримент, який покаже, чи зможуть рости рослини в умовах більш низької гравітації, а також збере дані про наявність води на Місяці.

«Чаньє-4» був запущений з космодрому Січан у південно-західній китайській провінції Сичуань 8 грудня. Прямий зв'язок між зондом і Землею неможливий, оскільки між ними знаходиться Місяць, однак за передачу сигналу з «Чаньє-4» відповідає супутник-ретранслятор «Цюецяо», успішно запущений в червні.

Нагадаємо, дослідницький зонд NASA InSight після приземлення на Марс відправив на Землю першу чітку фотографію.

А нещодавно  записав на мікрофон і передав звуки марсіанського вітру.

Також повідомлялося, що NASA за допомогою марсіанського розвідувального супутника cфотографувала зонд InSight згори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS