Вісті з Марса: супутник сфотографував згори дослідницький зонд InSight

Вісті з Марса: супутник сфотографував згори дослідницький зонд InSight

Хоча це просто зелена пляма, але окремі частини посадкового механізму можна розгледіти

Вісті з Марса: супутник сфотографував згори дослідницький зонд InSight
nasa.gov

NASA за допомогою марсіанського розвідувального супутника cфотографувала зонд InSight, який недавно приземлився на Марс. Крім самого апарату, який виглядає як дивна пляма зеленого кольору, в кадр потрапили частини посадкового механізму, йдеться на сайті космічного агентства, на який посилається HighTech.

Опубліковані NASA кадри зроблені на камеру HiRISE, встановлену на Марсіанському космічному супутнику. На них потрапив парашут зонда і захисна панель апарату.

InSight здійснив посадку на Марс 26 листопада. Ще кілька тижнів InSight буде накопичувати енергію для початку своєї роботи – пристрій вже розкрив сонячні батареї. Кілька днів тому зонд вже надіслав на Землю свої перші «селфі» – знімки з камери, розміщеній на роборуці, яка в подальшому буде захоплювати грунт з Марса.

Місія InSight розрахована на 720 днів. За цей час зонд вивчатиме сейсмічну активність планети і, найважливіше, пробурить свердловину глибиною 5 метрів. Можливо, це дозволить виявити скупчення рідкої води або льоду під поверхнею Марса.

Нагадаємо, після приземлення на Марс InSight відправив на Землю першу чітку фотографію.

А нещодавно  записав на мікрофон і передав звуки марсіанського вітру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло