Федеральний уряд Німеччини занепокоєний тим, що США не полишають спроб завадити будівництву газопроводу «Північний потік – 2». Цього разу Держдеп США планує ввести санкції проти компаній, що беруть участь у реалізації проекту. Про це повідомляє німецьке видання Handelsblatt із посиланням на власні джерела.
У ФРН головним критиком газопроводу виступає посол США Річард Гренелл, який в інтерв’ю заявив, що компанії – підрядники «Північного потоку – 2» «завжди перебувають у небезпеці, оскільки санкції є цілком можливими». Крім того, він висловив впевненість, що фірми самостійно «вийдуть з проекту».
Згідно з інформацією урядового видання, американська сторона націлена передусім на високоспеціалізовані будівельні компанії, які прокладають трубопроводи морським дном для Nord Stream, яка є компанією-оператором.
Так, наразі під загрозою знаходяться дві компанії: швейцарська Allseas та італійська Saipem.
Особливо небезпечними для реалізації проекту стануть санкції проти Allseas – вона є вузькоспеціалізованою компанією, якій буде важно знайти заміну. На неї покладено 90% прокладки труб морським дном. Saipem вже виконала частину своїх робіт, тому санкції проти неї ввести буде важко.
«Новини із США приходять в недоречний для проекту час, бо ще багато треба зробити. Лінія має довжину понад 1220 км і складається з двох ниток. Тому необхідно ще прокласти трубопроводи загальною протяжністю близько 2440 км. На кінець минулого тижня було прокладено трохи більше 400 км труб», – наголошує видання.
Нагадаємо: наприкінці грудня посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку будівництва газопроводу «Північний потік – 2». За його словами, проект є «безцеремонною спробою російського уряду посилити придушення європейських союзників і партнерів у плані енергопостачання».
Раніше міністр економіки ФРН Петер Альтмаєр заявив, що попри загострення конфлікту між Україною та РФ він не хоче відмовлятися від будівництва суперечливого газопроводу «Північний потік – 2».
Більше про те, як змінилось ставлення Заходу до «Північного потоку – 2», читайте тут.