З огляду на те, що крайній термін дії Brexit складає 75 днів та зростає ймовірність виходу країни з ЄС без угоди, багаті європейці покидають Великобританію, шукаючи «більш стабільні» нові місця для проживання. Про це повідомляє Bloomberg.
Ентоні Уорд Томас, засновник однойменної фірми, що спеціалізується на переселенні за кордон, в 2018 році зіштовхнувся із 296 переїздами з Великобританії, що на 82% більше, ніж рокам раніше. За його словами, ті, хто тікають з Британії, частіше всього обирають Париж, Брюссель. Женеву та Цюріх. Клієнтами Томаса є зазвичай заможні люди із статками не менше 5 млн фунтів ($6,4 млн) і є, в основному, громадянами ЄС, які прагнуть знайти собі для нового місця проживання країну із «більш стабільною» політичною системою.
«Люди покидають корабель, бо він сам себе топить», – наголосив він.
Збільшення кількості охочих виїхати з Британії може прискоритись після того, як британський парламент відхилив угоду Мей про Brexit. За словами Уорда, коли не видно кінця-краю історії, люди можуть бути вимушені приймати рішення, що кардинально змінять їхнє життя.
В інших фірмах, які спеціалізуються на переїздах за кордон, відзначають,що в середньому у ІІ півріччі 2018 року кількість запитів на виїзд з Британії збільшилась на 50%.
Зазначається, що в країні поки не спостерігається різкого збільшення числа корпоративних переміщень,хоча багато компаній переконані, що «жорсткий Brexit» матиме катастрофічні наслідки для їх операцій в Об’єднаному Королівстві.
Видання зазначає, що останні офіційні дані все ще показують чистий приток мігрантів в Британію з ЄС, хоча розрив скоротився до мінімального за останні 6 років.
Brexit також називають причиню спаду цін на нерухомість у Лондоні. З іншої сторони, це може змусити частину громадян не покидати свої домівки та не виставляти їх на продаж за низькою ціною або мізерними шансами їх продати протягом найближчих 10 років.
Нагадаємо: днями британський парламент відхилив угоду уряду Мей про Brexit.
Після провального голосування, глава опозиційної партії Джеремі Корбін виступив з ініціативою висунути прем'єр-міністру країни вотум недовіри. Однак Терезі Мей все ж вдалось утриматись на своїй посаді і з перевагою у 19 голосів отримувати вотум довіри.
Більше про історичну поразку Терези Мей і про те, як це вплине на майбутнє Британії і Євросоюзу – в матеріалі Mind «Провал плану Brexit. Що чекає Британію та Терезу Мей».