Японська компанія ALE розробила апарат, який у нічному небі зможе створювати штучний метеорний дощ. У п'ятницю 18 січня ракета Epsilon японського аерокосмічного агентства JAXA вивела цей апарат на орбіту разом з 7-ма іншими міні-супутниками для демонстрації інноваційних технологій, пише sciencealert.com.
Проект отримав назву Sky Canvas.
З низької навколоземної орбіти на висоті близько 400 км супутник вагою в 65 кг викидатиме набір дрібних металевих кульок діаметром близько 1 см в напрямку Землі.
З чого вони виготовлені – це комерційна таємниця, але компанія запевняє, що вони повністю згорятимуть в атмосфері, не долітаючи до Землі. І як це роблять справжні метеори, будуть створюючи потік різнокольорових смуг світла в небі, які буде видно в межах 200 км.
Потрібно тільки запустити їх під правильним кутом, щоб випадково не пошкодити чуже супутникове обладнання.
Апарат ALE-1 несе на борту 400 кульок, розрахованих приблизно на 20-30 світлових шоу. За один раз планується створювати до 20 «падаючих зірок».
Спочатку систему будуть тестувати. А перший штучний метеорний дощ пройде навесні 2020 року над Хіросімою.
Замовити парад падаючих зірок можна буде по всьому світу, але ціна послуги поки що не називається.
Нагадаємо, в Китаї хочуть до 2020 року запустити «штучний Місяць» – супутник, який світитиме вночі у 8 разів яскравіше за справжній Місяць.