Кількість загиблих в результаті вибуху трубопроводу в мексиканському місті Тлауелілпан зросла до 76. Ще 74 людини з тілесними ушкодженнями були доставлені в лікарні країни, повідомив в суботу, 19 січня, губернатор штату Ідальго Омар Файад. 54 загиблих отримали настільки сильні опіки, що їх впізнання можливе лише через аналіз ДНК і триватиме досить довго, пише Deutsche Welle.
На думку місцевої влади, до катастрофи призвело пошкодження невідомими особами трубопроводу, який проходить біля цукрорафінадного заводу Tula. Жителі міста спробували відкачати бензин з пошкодженого трубопроводу в свої каністри, що, ймовірно, і стало причиною катастрофи.
Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор зауважив, що слідчі поки що не виключають жодної версії події.
Як зазначає видання, ця трагедія стала однією з найбільших за останні десятиліття в Мексиці. Вибух трубопроводу стався в розпал кризи з дефіцитом палива, через яку не працюють станції техобслуговування, люди в паніці закуповують бензин, пошкоджують нафтопроводи, пише агентство EFE.
На одному з відео видно, як люди, пошкодивши трубу з бензином, набирають рідину у свої каністри.
#Breaking Raw Video of the Mexico gas pipeline leakage prior to the explosion, killing at least 20 people and badly burning 60 others! #PEMEX #HouNews #Mexico #PrivateInvestigator #Explosion #WashingtonDC #NewYork #California #Texas #USConsulates pic.twitter.com/A5o7U3MTy9
– The Claims Investigator (@SIUIntelligence) 19 січня 2019 р.
В мережу потрапило відео вибуху трубопроводу. Попередження: містить неприємні кадри.
Dramatic footage of the pipeline explosion in Hidalgo, Mexico as fuel thieves run for their lives.#Tlahuelilpan #Hidalgo #Mexico #Huachicoleo #Pemex #Amlo #DesabastoDeGasolina pic.twitter.com/OaxOFOANqB
– CMF Global Risk (@CMF_GlobalRisk) 19 січня 2019 р.
З грудня 2018 року новий уряд Мексики започаткував зміни для боротьби з розкраданням бензину з трубопроводів. У якості одного із заходів уряд закрив деякі бензинові трубопроводи, а паливо стали перевозити в охоронюваних цистернах. Ця політика призвела до того, що на багатьох автозаправних станціях утворилися довгі черги – люди купували бензин наперед.
Президент Мексики заявив, що після катастрофи в Тлауелілпане стратегія боротьби з розкраданням бензину не зміниться.