Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо в суботу заявив, що звільнив свого посла в Китаї, який спричинив політичний фурор своїми коментарями з приводу гучної справи про екстрадицію топ-менеджера Huawei Мен Ваньчжоу з Канади в США. Про це пише Reuters.
Посол Джон МакКаллум викликав здивування в уряду Трюдо, заявивши, що Мен Ваньчжоу може виступити з серйозним аргументом проти екстрадиції до Сполучених Штатів. Доньку засновника Huawei було арештовано в Канаді на запит США за обвинуваченням у тому, що вона причетна до порушень санкцій США проти Ірану. А Канада, заявив посол, ніяк не пов’язана із анти іранськими санкціями США.
Пізніше МакКаллум заявив, що обмовився і його коментар «неточно відображає його позицію з даного питання».
Однак наступного дня він заявив, що, якби США відкликали запит про екстрадицію топ-менеджера Huawei, це було б «чудово для Канади».
Канадська влада звинуватила Маккаллума в неприпустимому політичному втручання в справу, яка сильно зашкодила відносинам між Канадою і Китаєм.
Мен Ваньчжоу була затримана в канадському Ванкувері за запитом США на початку грудня 2018 року. Її запідозрили в порушенні американських санкцій проти Ірану. Пекін висловив протест США і вимагає анулювати ордер на арешт.
Пізніше, її відпустили під заставу у $7,5 млн та з певними додатковими умовами, такими як носіння електронного браслету та дотримання комендантської години. Наразі вона перебуває у Ванкувері, де очікує екстрадиції до США.
Пізніше стало відомо, що в Китаї затримані двоє канадців – колишній дипломат Майкл Коврига і підприємець Майкл Спевор. Оттава поки що не пов'язує цю подію з арештом Мен Ваньчжоу.
Між тим суд в Китаї засудив громадянина Канади до смертної кари, що цілком схоже на помсту за арешт топ-менеджера Huawei у Канаді.
Нагадаємо, США оприлюднили документи, які підтверджують, що Huawei, попри санкції, торгувала з Іраном та Сирією.