США оприлюднили документи, які підтверджують, що Huawei, попри санкції, торгувала з Іраном та Сирією - Reuters

США оприлюднили документи, які підтверджують, що Huawei, попри санкції, торгувала з Іраном та Сирією - Reuters

Фінансовому директору компанії, якщо її вину буде доведено, загрожує до 30 років ув’язнення

США оприлюднили документи, які підтверджують, що Huawei, попри санкції, торгувала з Іраном та Сирією - Reuters
фото Wikipedia

Справа проти фінансового директора Huawei Ванчжоу Мен, яку було заарештовано в Канаді на прохання США та яку підозрюють в порушенні санкційного режиму з Іраном отримала продовження та нові деталі. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що компанія використовувала дві маловідомі компанії для здійснення угод та торгівлі в Сирії та Ірані. В свою чергу Huawei стверджує, що компанії Skycom Tech Co та Canicula Holdings є абсолютно незалежними компаніями.

Але внутрішні документи, до яких отримало доступ видання, показують, що Huawei, найбільший в світі постачальник телекомунікаційного мережевого обладнання, більш тісно пов’язаний із вищезгаданими фірмами, ніж було відомо раніше.

Ці документи вказують, що одним з топ-менеджерів Huawei був призначений управляючим Skycom в Ірані. Також вони свідчать про те, що принаймні троє осіб з китайськими іменами мали право підписувати банківські рахунки Huawei та Skycom в Ірані. Більш того, з 2008 по 2009 роки у склад ради директорів Skycom  особисто входила арештована Ванчжоу Мен. Агентство Reuters також виявило, що китайська компанія здійснювала операції в Сирії через компанію Canicula.

Huawei, як стверджує влада США, зберегла контроль над Skycom, використовуючи її для продажу телекомунікаційного обладнання Ірану та переказу коштів через міжнародну банківську систему. В результаті обману, банки, самі того не знаючи, провели транзакцій на сотні мільйонів, які потенційно порушували економічні санкції, які Вашингтон ввів проти Ірану.

Зазначається, що якщо після екстрадиції до США та суду  провина Ванчжоу Мен буде доведена, їй загрожує ув’язнення терміном на 30 років.

Нагадаємо: у грудні доньку засновника китайської Huawei було заарештовано в Канаді за запитом американської влади. Причиною арешту стало порушення американського санкційного режиму.

Пізніше, її відпустили під заставу у $7,5 млн та з певними додатковими умовами, такими як носіння електронного браслету та дотримання комендантської години. Наразі вона перебуває у Ванкувері, де очікує екстрадиції до США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло